در گفت وگو با شاپ عنوان شد

پرداخت 290 میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای 8269 طرح

پرداخت 290 میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای 8269 طرح

شاپ: معاون اشتغال وزارت کار، پشتیبانی از طرح های اقتصادی اشتغال زا را از برنامه های مهم این معاونت عنوان نمود و از پرداخت 290 میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای 8269 طرح با تثبیت اشتغال 19 هزار و 828 نفر آگاهی داد.محمود کریمی بیرانوند درباب اقدامات صورت گرفته این معاونت در شش ماه گذشته در زمینه کارآفرینی به ایسنا، اظهار داشت: بمنظور توسعه امور کارآفرینانه و راندمان نیروی کار، ۴۰۰ هزار کارآفرین در سطح کشور شناسایی و ۴۶۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی ساماندهی شده است.

وی اضافه کرد: ۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارت های کارآفرینی به دانش آموزان دختر و پسر در رده های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال نیز ارائه شده و جشنواره شناسایی و انتخاب ایده های برتر اشتغال زا و کارآفرینی در سراسر کشور با هدف توسعه و ترویج ایده پردازی برگزار شده است.

کریمی کاهش زمان صدور مجوز مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی به ۳ روز کاری و پشتیبانی از ۴۲ هزار مورد کسب وکار توسط مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در امتداد توسعه امور کارآفرینانه عنوان نمود.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در ادامه درباره پرداخت تسهیلات اشتغال زا به طرح های اقتصادی، اظهار داشت: یکی از برنامه های حوزه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، پشتیبانی از طرح های اقتصادی اشتغال زا است که در این راستا ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ۳۰۵۲ طرح با اشتغال زایی ۹۲۸۴ نفر پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: همین طور ۱۷۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل تفاهم نامه با صندوق کارآفرینی امید برای ۶۹۰ طرح با اشتغال زایی ۴۶۵۹ نفر و ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای ۸۲۶۹ طرح با تثبیت اشتغال ۱۹ هزار و ۸۲۸ نفر پرداخت شده است.

معاون اشتغال وزیر کار، طراحی و اجرای اطلس الگوهای اشتغال کشور را از دیگر اقدامات این معاونت در ۶ ماه گذشته برشمرد و اظهار نمود: هم اکنون ساماندهی نظام برنامه ریزی و سیاست گذاری اشتغال در کشور با همراهی دستگاهها بمنظور تکمیل اطلس الگوهای اشتغال زا در دست اقدام است. این اطلس سامانه ای هوشمند و مصور است که نشان میدهد در هر نقطه از کشور چه نهادی چه تعداد شغل را با چه الگویی و برای کدام مخاطب به وجود آورده است.

به گفته کریمی بیرانوند، تا حالا طی مذاکره با بیش از ۷۰ دستگاه بیش از ۱۹۵ الگوی اشتغالزایی احصا شده است.
منبع:

1400/12/27
12:03:57
5.0 / 5
824
تگهای خبر: آموزش , جشن , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱