تکلیف مجلس به وزارت راه و شهرسازی برای الکترونیکی کردن دریافت عوارض در آزادراه ها

تکلیف مجلس به وزارت راه و شهرسازی برای الکترونیکی کردن دریافت عوارض در آزادراه ها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت راه و شهرسازی را مکلف کردند تا آخر خرداد سال آتی دریافت عوارض در کلیه آزادراه ها را به صورت الکترونیکی در آورد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۱، یک پیشنهاد الحاقی به تبصره ۱۸ لایحه را بررسی نموده و با آن موافقت کردند.
بر طبق این پیشنهاد الحاقی به تبصره ۱۸، وزارت راه و شهرسازی مکلف است از راه مشارکت سرمایه گذاران بخش غیر دولتی دریافت عوارض در کلیه آزادراه ها را به صورت الکترونیکی تا آخر خرداد ماه سال ۱۴۰۱ عملیاتی نماید. همینطور وزارت راه و شهرسازی مکلف است در تعیین نرخ عوارض جاده ای به صورت پلکانی به طوری عمل نماید که حقوق کاربرانی که بموقع نسبت به پرداخت عوارض اقدام می نمایند رعایت و انگیزه لازم برای پرداخت بموقع عوارض حفظ شود.
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای بیمه گر به منظور پشتیبانی از الکترونیکی کردن آزادراه های کشور موظف به دریافت مفاصاحساب بدهی های ناشی از عوارض آزادراهی از متقاضیان تعویض پلاک خودرو و خدمات بیمه شخص ثالث می باشند. منابع حاصله برای استهلاک اصل و سود سرمایه گذاری صورت گرفته در محور جاده ای که تردد در آن صورت گرفته ثبت خواهد شد.
منبع:

1400/12/17
21:29:34
5.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP