ادعای سازندگان از قیمت متری ۷ میلیون تومان نهضت ملی مسکن

ادعای سازندگان از قیمت متری ۷ میلیون تومان نهضت ملی مسکن

باآنکه دولت نرخ هر متر واحدهای نهضت ملی مسکن را از 2.7 میلیون تومان در تابستان سال قبل به 4.7 میلیون تومان هم اکنون رسانده، ولی سازندگان در تازه ترین بررسی از هزینه های متری 7.1 میلیون تومان سخن می گویند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن به محل اختلاف نظر تبدیل گشته است. تامین زمین واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) بوسیله اجاره ۹۹ ساله است و بر این اساس با اهمیت ترین مولفه در تعیین قیمت این واحدها نرخ نهاده های ساختمانی خواهد بود؛ چونکه بنا بگفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی، پروژه مذکور از تخفیفاتی در بخش مالیات، عوارض ساختمانی و انشعابات برخوردارست.

وعده تکمیل ۴۰۰ هزار واحد در دو سال محقق نشد
اما آمار و ارقامی که از نرخ افزایش قیمت مصالح ساختمانی به گوش می رسد برآورد نرخ واحدهای طرح جهش تولید و تامین مسکن را دشوار کرده و نگرانی هایی بابت طولانی شدن احتمالی برنامه وجود دارد. همین حالا هم پروژه از اهداف مدنظر عقب مانده است. شاهد این مدعا آنست که ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی که با طرح نهضت ملی مسکن تلفیق شده و شهریورماه ۱۳۹۸ کلنگ زنی شد، قرار بود شهریورماه امسال تمام شود اما با آنکه آمار دقیقی از تعداد افتتاحها در دست نیست بررسی ها از اعدادی بین ۱۱ هزار تا ۴۰ هزار واحد حکایت دارد. بنیاد مسکن هم وعده داده تعدادی واحد را در اردیبهشت ۱۴۰۱ بهره برداری کند.
نهضت ملی مسکن شهر جدید پرند


منبع:

1400/12/06
20:35:24
5.0 / 5
850
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP