مدیركل راه و شهرسازی استان اصفهان:

بیشتر از 265 هزار اصفهانی در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کردند

بیشتر از 265 هزار اصفهانی در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کردند

به گزارش شاپ مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: تابحال 265 هزار و 897 نفر در این استان برای خانه داران شدن در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند.علیرضا قاری قرآن در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ۴۳ شهر استان که در مرحله نخست، امکان ثبت نام برای آنها فراهم شده بود، در دست اجرا است اما هنوز نتیجه ای ابلاغ نشده است.
او با اعلان اینکه بیشترین تعداد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان اصفهان مربوط به شهر بهارستان با ۹۴ هزار و ۴۲۱ نفر است، اضافه کرد: بعد از بهارستان، شاهین شهر با ۳۸ هزار و ۷۰۰ نفر و فولادشهر با ۲۶ هزار و ۸۲۸ متقاضی در رُتبه های بعدی، بیشترین ثبت نام ها را به خود اختصاص داده اند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، سبز بودن فرم «ج»، نداشتن مالکیت خصوصی، متأهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا را چهار شرط اصلی برای ثبت نام در این طرح برشمرد و اظهار داشت: بعد از پالایش اولیه و اثبات احراز شرایط متقاضیان، از پذیرفته شدگان برای مراجعه حضوری به اداره کل راه و شهرسازی استان و یا سایر دستگاه های کارگزار و مُجری، دعوت می شود تا سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا پالایش شود.
برنامه ساخت سالانه ۵۰ هزار و ۹۹۲ واحد در استان اصفهان
قاری قرآن با اشاره به این که برنامه این استان در طرح نهضت ملی مسکن معادل ۵.۸ درصد نسبت به کشور است، اشاره کرد: بر این اساس برای یک سال نیاز به ساخت ۵۰ هزار و ۹۹۲ واحد در استان است که این تعداد برای چهار سال به بالای ۲۰۳ هزار و ۹۶۷ واحد می رسد.
او افزود: طبق این برنامه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در استان اصفهان بصورت سالانه چهار هزار و ۳۱۶ هکتار است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان همین طور با اشاره به نام نویسی از مردان مجرد بالای ۲۳ سال از اول دی ماه امسال، اظهار داشت: تا حالا ۴۳ هزار نفر از مردان مجرد بالای ۲۳ سال سن برای خانه دار شدن ثبت نام کردند و متقاضیان در صورت تمایل می توانند تا اختتام اسفند با مراجعه به سامانه http: //saman.mrud.ir ثبت نام کنند.
قاری قرآن افزود: متقاضیان مُجرد می توانند در طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کند و تحویل واحد به آنان بعد از اتمام ساخت و ایفای تعهدات متقاضی منوط به ارائه عقدنامه رسمی ازدواج است.


منبع:

1400/12/03
12:40:06
5.0 / 5
781
تگهای خبر: ثبت نام , دستگاه , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱