رئیس بنیاد مسكن:

تا سال1410 حتی یک واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم نداریم

تا سال1410 حتی یک واحد مسکونی روستایی غیر مقاوم نداریم

به گزارش شاپ البرز رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تمام روستاهای بالای ۲۰ خانواده در کشور دارای طرح هادی مصوب است و برای انجام امورات روستا کاربری های مختلف تجاری، مسکونی، مذهبی آموزشی، معابر و... تعریف شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد روز چهارشنبه ۲۷ بهمن در آیین افتتاح ۴۵۴ واحد مسکونی و کلنگ زنی ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در گرمدره اضافه کرد: در بحث اجرای طرح هادی همه مسئولانی که با روستا مرتبط هستند تلاش می کنند و امکانات خوبی در اختیاز مجریان طرح هادی قرار گرفته است. اعتبارات ریالی به صورت وجه نقد و اوراق مشارکت تأمین می شود و تلاش بر این است که در اجرای طرح هادی به وضعیت مناسب تر برسیم.
وی اضافه کرد: ۵۰درصد واحدهای مسکونی روستایی در کل کشور نوسازی شده و سالیانه با ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی، تا سال ۱۴۱۰ حتی یک واحد مسکونی غیر مقاوم در روستاها نداریم.
نیکزاد در مورد بازسازی مناطق سیل زده و زلزله زده خاطرنشان کرد: می دانیم با ایجاد حادثه ای چون سیل و زلزله مقامات ارشد از رئیس جمهور و استانداران و... ورود پیدا می کنند و هر کدام از این حوادث می تواند به یک بحران ملی تبدیل گردد ولی با همکاری همه به یک افتخار ملی تبدیل می شود. همه دستگاههای خدمات رسان و امداد رسان و مردم در ساعات اولیه حوادث وارد میدان می شوند.
وی افزود: ستاد بازسازی درهشت نقطه زلزله زده و شش نقطه سیل زده و در مجموع ۱۴ نقطه فعال و درحال ساخت واحدهای صدمه دیده مردم هستند. در این مکان ها دولت به فوریت مصوبات در ارتباط با وام و بلا عوض واحدهای صدمه دیده را در اولین نشست پس از حادثه تصویب کرد که ابلاغ و در اختیار بنیاد مسکن می باشد و با پیشرفت کار به صدمه دیدگان پرداخت می کند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مورد سند دار کردن خانه‎های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اظهار داشت: این کار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سپرده شد و با پیگیری های به عمل آمده امروز نزدیک به ۴ میلیون سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صادر و تحویل شده است.
نیکزاد در مورد جهش تولید مسکن خاطرنشان کرد: ۱۵۰ هزار واحد در روستا و ۶۰ هزار واحد در شهر و ۲۱۰ هزار واحد شهری و روستایی را بنیاد مسکن در دست اجرا دارد. از طرفی مسکن همیشه توجه داشته که عرصه را بر بخش خصوصی تنگ نکند. ازخدمات و زحمات شرکتهای خصوصی بهره بردیم. در بنیاد مسکن سیاست براین است که بیشترین برون سپاری ها وجود داشته باشد و از توان بخش خصوصی استفاده گردد.
وی درمورد بافت های فرسوده اظهار داشت: در زاهدان ۱۰ هزار واحد درحال بهسازی و نوسازی است. در کرج هم ورود خواهیم کرد و پیشنهادی را تقدیم معاون اجرایی رئیس جمهور خواهیم کرد تا بتوانیم برای بافت های فرسوده اقدامات خوبی انجام دهیم.
وی همینطور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ۱۸۰ هزار واحد مسکن سهمیه تهران ۱۰ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که هم در داخل بافت فرسوده و هم خارج از این منطقه است وعملیات اجرایی آن در دو فاز و تا ۴ ماه آینده با همکاری شهرداری تهران اجرایی می شود.
نیکزاد همینطور در پاسخ به تعیین تکلیف وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی اظهار داشت: ناهماهنگی بین سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی برای پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی بوجود آمده بود که مبحث به رئیس جمهور منعکس و دستور صریح داده شد. در چند روز آینده پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی هم توسط بانکهای عامل انجام می شود.
وی در انتها ضمن اشاره به این که بنیاد مسکن با تمام وجود برای تأمین مسکن در میدان است، اظهار نمود: مطمئنیم ساخت سالانه یک میلیون مسکن عملیاتی می شود. در تفاهمنامه ای که با کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مستضعفان داریم در استانهای مختلف پروژه ها شروع یا درحال آغاز است تا مردمی که با مشکلات مالی مواجهند بتوانند صاحب خانه شوند و با برنامه ریزی و تسهیلات در نظر گرفته شده در کمترین زمان به مردم تحویل می شود.
منبع:

1400/11/27
22:25:25
5.0 / 5
953
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شاپ SHAAP