نماینده مجلس:

متقاضیان ساوجی مسکن ملی برای تکمیل آورده اقدام نمایند و نگران حذف نباشند

متقاضیان ساوجی مسکن ملی برای تکمیل آورده اقدام نمایند و نگران حذف نباشند

به گزارش شاپ مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در ساوه نسبت به تکمیل آورده خود اقدام نمایند و نگران حذف نباشند.حجت الاسلام محمد سبزی پنجشنه ۲۱ بهمن ماه در انتها افتتاح پروژه های دهه فجر در شهرهای غرق آباد و نوبران در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به دغدغه متقاضیان درمورد نحوه پرداخت در طرح اقدام ملی مسکن اظهار نمود: با پیگیری های صورت گرفته از راه مقامات وزارت راه و شهرسازی قرار شد تمهیداتی با نظر مساعد متولیان امر برای رفع دغدغه متقاضیان مسکن ملی اتخاذ شود.

وی ضمن اشاره به این که واجدین شرایط برخورداری مسکن در چارچوب طرح اقدام ملی اغلب از قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند، اظهار نمود: ارسال پیامک برای متقاضیان در خصوص واریز مبلغ ۵۰ میلیون تومان طی دو ماه باعث نگرانی آنها شده چون که واریز این مبلغ در وسع و توان واجدین شرایط مسکن ملی نیست و ۹۰ میلیون تومانی که تابحال پرداخت کرده اند با سختی و مشقت تهیه کردند.

وی با تکیه بر اختصاص کامل تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن در ساوه اظهار داشت: رویه اجرای پروژه های ساخت مسکن این گونه است که تسهیلات توام با آورده متقاضیان باید به پروژه تزریق شود تا سرعت پروژه ها افزایش یابد در صورتی که تابحال تسهیلاتی اعطا نشده است.

این نماینده مردم در خانه ملت ضمن اشاره به این که دو پروژه بام ساوه و کوی مهر، تسهیلات را دریافت کرده اند، اظهار داشت: برای اعطای تسهیلات پروژه شهرک علوی هم پیگیری های لازم صورت گرفته و ظرف روزهای آینده پرداخت خواهد شد.

وی ضمن اشاره به این که ساوه همچون شهرهای گران بلحاظ تولید مسکن می باشد، بیان نمود: امیدواریم با افزایش تسهیلات مسکن در ساوه تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان دغدغه مردم برطرف شده و به متقاضیان بلحاظ پرداخت مشکلی پیش نیاید و در کنار اعطای تسهیلات، مردم برای پرداخت باقیمانده آورده خود اقدام نمایند تا هر چه سریعتر شاهد بهره برداری از پروژه های مسکن در ساوه باشیم.

وی بیان نمود: به متقاضیان از همان ابتدا گفته شده است که آورده هر فرد بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است و این در شرایطی است که قریب به ۸۰ نفر از واجدین شرایط تنها یک قسط و آن هم به مبلغ ۴۰ میلیون تومان پرداخت کردند و قسط دوم به مبلغ ۵۰ میلیون تومان را بعد از گذشت هشت ماه پرداخت نکرده اند که باعث اعتراض متقاضیانی شده است که آورده شخصی خویش را تا این مرحله به طور کامل واریز کردند.

حجت الاسلام سبزی ضمن اشاره به این که کسی حق حذف افراد ثبت نامی را ندارد و مردم هم برای تکمیل آورده خود تلاش کنند. اضافه کرد: از متقاضیانی که آورده شخصی خویش را تکمیل نکردند درخواست می شود تا با تسریع در واریز و با کمک تسهیلات به تسریع در اجرایی شدن روند پروژه ها کمک کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مورد ساخت وسازهای غیرقانونی دوران انتخابات اظهار داشت: از راه رایزنی با رئیس سازمان ملی زمین و مسکن پیگیر رفع مشکلات مردم و حفظ حقوق دولت هستیم و وظیفه خود می دانیم که در جهت حفظ منافع مردم تلاش نماییم. مقرر است با اعزام نماینده ویژه ای از تهران برای تعیین تکلیف موضوع، بازدید میدانی انجام و بهترین راهکار لحاظ شود تا هم اراضی ملی حفظ شود و هم مانع از هرگونه سو استفاده ای شود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: مجلس بدنبال اجرایی شدن طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان است. حقوق ۳.۵ میلیون جامعه بازنشسته با هزینه های روزانه و تورم همخوانی ندارد.

حجت الاسلام سبزی اظهار نمود: برای ریشه کنی فساد در جامعه، طراحی سامانه های هوشمند می تواند مانع اختلاس و دست درازی به بیت المال و منافع عمومی شود.

به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ساوه، مدیران عامل برق و گاز استان در بخش نوبران ساوه دو طرح به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی پنج طرح شروع شد.

این پروژه ها شامل کلنگ زنی هشت واحد مسکن محرومین، واحد های تولیدی منسوجات سلولزی، بطری و رب و ترشیجات در شهر صنعتی غرق آباد، گازرسانی به روستاهای بایخان، ورگبار و حریقان بود. همینطور از خط انتقال ۲۰ کیلو ولت گزل دره، طرح بهارستان ۱۵ روستا در بخش نوبران و گازرسانی به یک واحدتولیدی در روستای سماوک به بهره برداری رسید. بازدید از چند واحد تولیدی در شهر صنعتی نوبران هم از دیگر برنامه های امروز بود.

منبع:

1400/11/22
21:09:58
5.0 / 5
934
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , جشن , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳