وزیر راه و شهرسازی:

تامین زمین قانون جهش تولید مسکن با قوت دنبال می شود

تامین زمین قانون جهش تولید مسکن با قوت دنبال می شود

به گزارش شاپ زنجان وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: موضوع تامین زمین برای قانون جهش تولید مسکن با قوت در کشور دنبال می شود.رستم قاسمی ظهر امروز (۱۷ بهمن ماه) در مراسم کلنگ زنی پروژه کوی زیتون در غرب زنجان که بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اعلان اینکه قانون جهش تولید مسکن، قانون خوب و مترقی است که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، اظهار نمود: طبق این قانون، دولت باید طی چهار سال ۴ میلیون مسکن تولید نماید که برمبنای ثبت نام هایی که در سامانه های وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته، این تعداد بیش از نیاز مردم بوده است.

وی با اعلان اینکه طی چند ماه گذشته اقدامات بسیار مهم و موثری جهت تامین زمین برای ۴ میلیون مسکن انجام شده است، افزود: کار راه اندازی خیلی از این واحدها شروع شده و امیدوار هستم آنچه که بعنوان تعهد به مردم داریم، بتوانیم در زمان مقرر به پایان برسانیم.

این مسئول با اعلان اینکه گام دوم، بهبودی و ایجاد تحول در بخش حمل و نقل کشور در حوزه هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای است، اشاره کرد: این مساله نیز در دستور کار دولت قرار گرفته است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نیز در ادامه این برنامه ویدئوکنفرانسی، با اعلان اینکه در امتداد طرح نهضت ملی مسکن طی چهار ماه گذشته که از شروع به کار دولت سیزدهم می گذرد، قریب به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد زمین برای تولید مسکن تامین شده است، عنوان کرد: این میزان معادل ۷۰ درصد نیاز مسکن شهری برای چهار سال است.

محمود محمودزاده با اعلان اینکه از این تعداد قریب به یک میلیون با کاربری مسکونی آماده به کار بوده و ۱۱۲ هزار واحد نیز از این، طی ماه های گذشته شروع شده است، اظهار داشت: امروز نیز به مناسبت دهه مبارک فجر، ۲۰۹ هزار واحد از این پروژه ها کلنگ زنی می شود که در استانهای مختلف بصورت همزمان و در استان زنجان بصورت پایلوت عملیات اجرائی آن شروع خواهد شد.

وی با اعلان اینکه همزمان با این ایام، تعدادی واحد از پروژه های قبلی مانند مسکن مهر و اقدام ملی مسکن نیز در کشور به بهره برداری می رسد، افزود: تعدادی پروژه نیز در زمینه بازآفرینی شهری و بافت فرسوده تقدیم مردم خواهد شد.

محمودزاده با اشاره به این که امروز از ۲۰۹ هزار واحد کلنگ زنی، بیشترین تعداد متعلق به استان خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان است، تصریح کرد: این امر حاکی از توجه ویژه دولت به مناطق محروم و تامین مسکن برای گروههای کمتر برخوردارست.

استاندار زنجان نیز در ادامه این مراسم، با اعلان اینکه طی سال آینده برای همه استانها هدف گذاری رشد اقتصادی انجام شده است، اظهار نمود: باتوجه به همین موضوع، استان زنجان نیاز به ۳۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در زمینه های مختلف دارد.

محسن افشارچی با اعلان اینکه سهم مسکن ملی دراین زمینه بصورت تقریبی ۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: امیدواریم مجموعه راه و شهرسازی دراین زمینه باتوجه به اقدامات انجام شده، حضور فعالانه داشته باشد.

وی با اعلان اینکه باتوجه به سرمایه گذاری عظیمی که در زمینه مسکن انجام می شود، نمی خواهیم فقط ارزش افزوده این حرکت ساختمان و مسکن باشد، اشاره کرد: بعد از اختتام پروژه ها انتظار ارتقای توان پیمانکاران و مشاوران استان را داریم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با یادآوری این که باتوجه به مشکلاتی که در مسکن های کثیرساز قبلی داشتیم، باید تلاش نماییم لطمه های اجتماعی در این مسکن ها به حداقل برسد، اشاره کرد: افتتاح این پروژه ها منوط به تکمیل زیرساخت ها و برنامه هایی است که نیاز زندگی مردم است.

افشارچی با تاکید بر این که در ساختمان هایی که بتازگی راه اندازی می شود از فناوریهای جدید بهره خواهیم برد، اشاره کرد: این مساله در طولانی مدت موجب صرفه جویی مالی و افزایش کارآمدی می شود.

منبع:

1400/11/17
22:39:47
5.0 / 5
1029
تگهای خبر: ارز , تولید , ثبت نام , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP