سفرهای هوایی که هوشمند شد

سفرهای هوایی که هوشمند شد

به گزارش شاپ بعد از حدود ۴۵ روز از آنچه که اعلام شده بود، بالاخره شرکتهای هواپیمایی و سفرهای هوایی به پرتال یکپارچه اطلاعات مسافر به نام پیام متصل شدند و بر مبنای آنچه مسؤلان سازمان هواپیمایی اعلام کردند، اطلاعات مورد نیاز مسافران درباره ابتلاء آنها به کرونا پیش از تهیه بلیت چک می شود.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، از زمان ورود اولین مسافر مبتلا به ویروس جدید کرونا به کشور در ایام پایانی آذر ماه قرار بود پروتکلهای سخت گیرانه ای در سفرهای داخلی و خارجی برای حمل و نقل دریایی، ریلی، هوایی و زمینی در نظر گرفته شود و کنترل ها و محدودیت های کرونایی به صورت هوشمند و از راه اتصال سامانه امید به این بخش ها اجرایی شود. حتی مقرر شده بود که مردم بعد از ابتلاء به ویروس کرونا نتوانند از منزل بیرون بروند و سفرهای درون شهری و برون شهری با وسیله نقلیه شخصی شان هم ممنوع شود.

البته حالا و بعد از حدود ۴۵ روز از گذشت ورود سویه جدید به نام امیکرون به کشور و در شرایطی که خیلی از شهرهای کشور باردیگر و این دفعه بعد از واکسیناسیون جمعیت کثیری از مردم، قرمز شد. خبرهایی از اتصال پرتال یکپارچه اطلاعات مسافر به نام «پیام» به حوزه حمل و نقل هوایی منتشر گردید که نشان داده است از این به بعد مقرر است مسافران هوایی پیش از انجام پرواز رصد و چک شوند تا در صورت ابتلاء به ویروس کرونا نتوانند به سفر بروند.

محمد محمدی بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- در ایام گذشته در اینباره اظهار نمود: با راه اندازی پرتال یکپارچه اطلاعات مسافر(پیام)، دسترسی کامل به اطلاعات مسافران همچون آگاهی از ابتلای آنان به کرونا فراهم گردید.

وی اضافه کرد: راه اندازی پرتال یکپارچه اطلاعات مسافر(پیام)، جزو مقررات بین المللی هوانوردی بود که امروز زیرساخت های آن کامل و افتتاح شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: این پرتال در جهت شفاف سازی اطلاعات و صرفه جویی در زمان برای مسافران بخصوص در زمان های پیک همچون ایام سفرهای نوروزی، اربعین حسینی و پروازهای حج می تواند کمک نماید.

حالا باید دید که دیگر بخش های مصوبه اواخر آذر ماه سال جاری که سخت گیری های بیشتر در سفرهای داخلی و خارجی مردم است، دیگر حوزه های حمل و نقل ریلی، دریایی و جاده ای چه زمانی به این سامانه متصل خواهند شد.
1400/11/16
22:58:11
5.0 / 5
999
تگهای خبر: ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP