آشنایی با روش بعلاوه SFUE تازه ترین روش کاشت مو در ایران

آشنایی با روش بعلاوه SFUE تازه ترین روش کاشت مو در ایران

شاپ: اگر قصد آشنایی با این روش جدید کاشت مو را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، کاشت مو روشی قطعی و کم عارضه برای بازیابی موهای از دست رفته است. امروزه کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود که هر یک خاصیت ها و مزایای خاص خودرا دارند. از میان روش های مختلف کاشت مو، یکی از تازه ترین و پرمزیت ترین این روش ها، متد SUPER FUE PLUS است. بمنظور آشنایی بیشتر با متد کاشت موی SUPER FUE PLUS PLUS می خواهیم در این مطلب به تفصیل درباب آن صحبت نماییم. بدین سبب اگر قصد آشنایی با این روش جدید کاشت مو را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.
کاشت مو چیست؟
ریزش مو موضوعی نگران کننده است؛ چونکه با زیبایی و جوانی چهره ارتباط تنگاتنگی دارد. دلیلهای مختلفی می توانند موجب ریزش مو شوند که هر یک با روش های درمانی خاص، تحت کنترل و درمان قرار می گیرند. یکی از روش های درمان ریزش مو، کاشت مو است. بدون شک می توان اظهار داشت که کاشت مو، یکی از بهترین و موفق ترین روش های درمان ریزش مو است. سال هاست که متخصصان پوست و مو و جراحان زیبایی در سراسر دنیا، برای درمان ریزش مو مبادرت به کاشت مو می کنند. بااینکه روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد؛ با این وجود تمرکز همه آنها بر انتقال فولیکول ها یا گرافت های سالم مو از ناحیه برداشت (بانک مو) به ناحیه تحت ریزش است. فولیکول های انتقال یافته، مقاوم به درمان هستند و در نتیجه بعد از انتقال به ناحیه بی مو، گرفتار ریزش نمی شوند.
اگر به دلایلی همچون آلوپسی آندروژنی یا ریزش موی ارثی، بیماری زمینه ای کنترل یا درمان شده، شکستگی، سوختگی و … گرفتار ریزش مو شده اید، می توانید از کاشت مو برای ترمیم موهای از دست رفته استفاده نمایید.
کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود. روش های قدیمی تر، مبتنی بر برداشت نواری فولیکول ها بودند؛ به این صورت که تمام فولیکول های مورد نیاز، بصورت یکجا از ناحیه بانک مو که به طور معمول در پشت سر واقع است، استخراج می شدند. اما در تازه ترین روش های کاشت مو، فولیکول ها بصورت واحدی برداشته می شوند و درنتیجه دیگر نیازی به ایجاد برش های بزرگ در ناحیه بانک مو نیست. روش های جدید، به روش های غیرجراحی کاشت مو، موسوم اند.
کاشت مو به روش SUPER FUE PLUS
روش SUPER FUE PLUS، یک روش جدید کاشت مو با کارایی بالا برای درمان ریزش مو است. این روش، جزو روش های بدون جراحی است؛ که مبتنی بر متد FUE (Follicular Unit Extraction) می باشند. همانطور که قبلاً هم گفتیم، در روش های بدون جراحی یا روش های مبتنی بر متد FUE، دیگر نیازی به ایجاد برش های بزرگ در پشت سر نیست و فولیکول ها بصورت تکی و با ایجاد سوراخ هایی با قطر کمتر از ۱ میلی متر استخراج می شوند. اما تفاوتی که روش جدید SUPER FUE PLUS با روش FUE دارد، در این است که در روش +SFUE از دستگاه های هوشمند برای استخراج و کاشت فولیکول ها استفاده می شود. این درحالی بود که پروسه کاشت مو به روش FUE به سبب این که بصورت دستی و بدون دستگاه، توسط پزشک انجام می شد بسیار زمانبر و خسته کننده بود.
نکته حائز اهمیت درباب روش SUPER FUE PLUS این است، که بااینکه مراحل برداشت و کاشت فولیکول ها به وسیله دستگاه های هوشمند صورت می گیرد؛ با این وجود این پزشک است که باید با طرز استفاده صحیح از دستگاهها آشنایی داشته باشد. بدین سبب انتخاب پزشک ماهر در حوزه کاشت مو به روش SUPER FUE PLUS، از اهمیت فوق العاده ای برخوردارست.
کاندید مناسب برای کاشت مو به روش +SFUE
روش SUPER FUE PLUS بطور کلی برای بیشتر افرادی که کاشت مو به آنها سفارش می شود، مناسب می باشد. با این وجود، این پزشک است که باید درمورد روش کاشت موی مناسب شما، تصمیم گیری نماید. کاشت مو به روش +SFUE، به افرادی با شرایط زیر سفارش می شود: افرادی که به سبب ضربه یا سوختگی، گرفتار ریزش مو شده اند؛ افرادی که گرفتار ریزش موی ژنتیکی هستند؛ افرادی که پوست سر آنها به دلیلهای ژنتیکی، انجام ورزش های سنگین یا کاشت موی قبلی سفت شده است و به همین دلیل، امکان استفاده از روش های کاشت موی قبلی مانند FUT در آنها فراهم نیست. مراحل کاشت مو به روش +SFUE
مراحل کاشت مو با روش +SFUE، تفاوت هایی با روش های قبلی دارد. در ادامه، هر یک از مراحل کاشت مو به روش +SFUE را بطور مفصل شرح داده ایم. اسکن و آنالیز سر
در این مرحله ابتدا پوست سر با بهره گیری از دستگاه های بسیار پیشرفته ۳D Scanner اسکن و آنالیز می شود. اطلاعات و نتایج حاصل از اسکن سر که در مراحل بعدی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند، عبارتند از: اندازه گیری گستردگی ناحیه کاشت و تعیین تعداد فولیکول های مورد نظر برای رسیدن به حداکثر تراکم آنالیز ناحیه برداشت فولیکول و تعیین تعداد فولیکول های قابل برداشت بررسی خاصیت های پوست سر همچون چربی، کشسانی، رطوبت و... بررسی و تعیین فولیکول های ضخیم با ریشه چندتایی بررسی عمق ریشه موها؛ بمنظور برداشت فولیکول ها با کمترین احتمال لطمه به آنها بررسی وضعیت خون رسانی پوست سر بررسی درصد موهای سفید و سیاه و برداشت حداکثری موهای سیاه رنگ ترسیم خط مو با بهره گیری از دستگاه لیزری ترسیم الگوی کاشت مو بررسی بیماریهای پوستی سر
پس از اسکن و ترسیم لیزری خط رویش موها، نوبت ضدعفونی سر در نقاط برداشت و کاشت می رسد. ضدعفونی سر، از نخستین اقدامات در تمام روش های کاشت مو است که با هدف از بین بردن آلودگی ها و کاهش احتمال عفونت صورت می گیرد. علاوه بر آن، ضدعفونی سر موجب افزایش سرعت خون رسانی و در نتیجه بهبود سریع تر جای زخم ها می شود.
بی حس کردن پوست سر
بی حسی سر با هدف کاهش درد در حین برداشت و کاشت فولیکول ها صورت می گیرد. در کاشت مو به روش +SFUE، بی حسی با بهره گیری از دستگاه Needle Less SUPER FUE PLUS انجام می شود. یکی از مزیت های این دستگاه بی حسی، عدم استفاده از سوزن است. در سایر روش های کاشت مو، بی حسی با بهره گیری از تزریق مواد بی حس کننده انجام می شود. نفوذ سوزن به بخش های عمیق پوست سر، علاوه بر این که درد زیادی را به بیمار تحمیل می کند، موجب لطمه به ریشه های مو نیز می شود. استخراج فولیکول ها از منطقه اهداکننده
در این مرحله، دستگاه هوشمند مبادرت به استخراج فولیکول های چندتایی با حداکثر ضخامت می کند. قابلیت تنظیم سرعت چرخش کانولا، تنظیم زاویه، کمترین مقدار خونریزی، کمترین مقدار لطمه به فولیکول ها، افزایش ۵ الی ۷ برابری سرعت و دقت برداشت و احتمال ۴ الی ۵ برابری برداشت گرافت های ضخیم و چند ریشه ای، همچون قابلیت هایی هستند که در نسل جدید این دستگاه به وجود آمده است.
از طرفی به سبب استفاده از قلم و پانچ یکبار مصرف در این دستگاه، احتمال انتقال بیماری و عفونت کاهش پیدا می کند. همین طور در مرحله برداشت فولیکول ها، به ریشه موها هیچ نوع صدمه ای وارد نمی گردد.
ذخیره فولیکول های استخراج شده
هرچقدر فاصله زمانی بین برداشت تا کاشت فولیکول ها بیشتر باشد و به عبارتی فولیکول ها، مدت زمان بیشتری را در خارج از سر سپری کنند، احتمال لطمه به آنها افزایش می یابد. بدین سبب بمنظور در امان نگه داشتن فولیکول ها از آسیب، آنها را در محوطه ای سربسته، کاملاً استریل و حاوی مواد مغذی به نام HGP، نگهداری می نماییم. این امر مانع از وارد شدن شوک و لطمه به فولیکول های برداشت شده می شود. در روش های قدیمی کاشت مو، فولیکول های برداشت شده درون مایعی به نام سرم قرار داده می شدند و قسمتی از آنها از بین می رفتند؛ اما در روش SUPER FUE PLUS باتوجه به شرایط فراهم شده، کمتر از ۵ درصد فولیکول ها از بین می روند.
در گام بعدی، فولیکول های برداشت شده ترمیم می شوند و آماده مرحله کاشت می گردند. کاشت واحدهای فولیکولی در منطقه دریافت کننده
با توجه به طراحی دقیق خط رویش مو در مراحل قبلی و امکان برداشت فولیکول هایی با بهترین کیفیت، کاشت مو با فاصله نزدیک به هم و با تراکم بالا در خط رویش مو انجام می شود. به همین خاطر، کاشت خط مو با بهره گیری از دستگاه Implant SUPER FUE PLUS، موجب رسیدن به تراکم حداکثری و حالتی کاملاً طبیعی می شود.
با استفاده از دستگاه های هوشمند، شکاف های یکنواخت و یک جهت در عمق مناسبی از پوست، بدون خطای انسانی ایجاد می شوند. با بهره گیری از این دستگاهها احتمال ایجاد شکاف های موثر ۳ الی ۴ برابر بیشتر می شود و احتمال اسکار، نکروز و التهابات پوستی به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. باتوجه به یک دست و یک جهت بودن شکاف ها، موها پس از رشد حالت خواب و نمای کاملاً طبیعی دارند. کاشت موها در شکاف های به وجود آمده توسط دستگاه IMP GE انجام می شود.
مزایای کاشت مو به روش +SFUE
مزایای کاشت مو به روش SUPER FUE PLUS، عبارتند از: استفاده از دستگاه های مخصوص برای بی حسی طبیعی بودن خط رویش مو برداشت گرافت های ضخیم و چندتایی احتمال بیشتر زنده ماندن فولیکول ها در مرحله ذخیره سازی عدم لطمه به ریشه موها ایجاد تراکم ۴ تا ۵ برابری نسبت به روش های قدیمی کاشت مشخص شدن نتیجه کاشت مو در بازه زمانی کمتر عدم ایجاد زخم و اسکار کاربرد در کاشت موی ابرو، ریش و سبیل
منبع: رویان سلامت
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/11/16
12:53:46
5.0 / 5
955
تگهای خبر: آسیب , بیماری , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP