پرستار سالمند برای چه افرادی مناسب می باشد و چه وظایفی دارد؟

پرستار سالمند برای چه افرادی مناسب می باشد و چه وظایفی دارد؟

به گزارش شاپ پرستار سالمند به فرد در انجام کارهای روزانه کمک کرده و تغذیه و پیگیری روند درمان وی را برعهده دارد. پرستار سالمند موظف است تا به روند درمانی کمک کرده و مصرف داروها را پیگیری کند.به گزارش شاپ به نقل از مهر، با عنایت به شلوغی شهرهای بزرگ و مشغله افراد نگهداری از سالمندان دغدغه خیلی از خانواده هاست. افراد زیادی هستند که در خانه از سالمندان بدحال باید نگهداری کنند. اما معمولا اغلب افراد خانواده در تمام مدت روز خارج از خانه هستند. در مواردی که سالمند قادر به انجام امور زندگی شخصی و تغذیه نیست نمی توان سالمند را به تنهایی در منزل رها کرد.
در این موارد یکی از گزینه هایی که افراد می توانند برای نگهداری از سالمندان استفاده کنند، انتقال سالمند به خانه سالمندان است. خانه سالمندان محلی است که از لحاظ امکانات مراقبتی و رسیدگی اصولی و درست از سالمند کیفیت خوبی دارد. اهمیت پرستار سالمند در اینجا مشخص می شود.
اما خانه سالمندان به علت جدایی سالمند از عزیزان و خانواده سبب می شود بیمار از لحاظ عاطفی گرفتار دلتنگی کرده و عزت نفس او صدمه ببیند. این امر در دراز مدت می تواند اثرات منفی زیادی بر روی روند سلامتی و درمان فرد داشته باشد.
استفاده از پرستار سالمند چطور به ما کمک می کند؟
پرستار سالمند به فردی گفته می شود که به سالمند در انجام کارهای روزانه کمک کرده و تغذیه و پیگیری روند درمان وی را برعهده دارد. پرستار سالمند موظف است تا به روند درمانی کمک کرده و مصرف داروها را درست انجام دهد. همینطور این پرستار به صورت تخصصی و تمام وقت در زمان حضور در منزل سالمند علایم سلامتی و یا بیماری سالمند را رصد کرده و گزالرش های لازم را به پزشک معالج می دهد در واقع یکی از وظایف مراقبت از سالمند همین موارد است.
باید دقت کنیم در بعضی موارد سالمند مبتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر در نهایت قادر به برقراری ارتباط با محیط نیستند و این وظیفه برعهده پرستار سالمند است تا شرح حال و سلامت سالمند را به اطلاع پزشک معالج برساند.
در خیلی از موارد سالمندان قادر به تهیه غذا و خریدهای روزانه نیستند. در این مورد پرستار سالمند باید مواد غذایی مورد نیاز برای تغذیه اصولی را تهیه کرده و تغذیه سالمند در قالب وظایف اوست.
نکته دیگری که از وظایف پرستار سالمند است حالت مراقبتی بودن آن است. یعنی پرستار به محیط زندگی سالمند هم رسیدگی می کند.
مراقب در منزل سالمند شستشوی لباس ها و اتوکشی را انجام می دهد. همینطور نظافت منزل شستشوی ظرف ها و در کل تمام امور روزمره که سالمند به منظور زندگی روزمره به آنها نیاز دارد را برطرف می کند.

یکی از مشکلاتی که در بعضی سالمندان دیده می شود قضای حاجت است. وقتی سالمند قادر نیست به دستشویی برود یا مشکلات دفعی دارد وظیفه پرستار بیمار این است که امکان انجام این کار را بدون رفتن به دستشویی برای سالمند فراهم نمایند.
حمام رفتن از دیگر مواردی است که در صورت عدم توانایی سالمند پرستار استحمام وی را برعهده دارد. همینطور مواردی از قبیل پوشک کردن سالمندان هم برای عزیزان تحت مراقبت نیاز می باشد. این که پرستار سالمند چقدر با این کار آشنا باشد و انواع پوشک را بشناسد و سایز پوشک و روش و اصول نظافت و پوشک کردن را آموزش دیده باشد بسیار مهم و اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.
هزینه های این نوع مراقب ها و پرستار ها با یکدیگر متفاوت است که می توان از راه تماس با مراکز و شرکت پرستاری از این هزینه ها آگاه شد و تصمیم بهتری گرفت.
مرکز سلامت اول عرضه دهنده خدمات پرستار سالمند در منزل

مرکز پرستاری سلامت اول از مراکز معتبر و دارای مجوزهای لازم و قانونی می باشد و با داشتن تجربه بیشتر از ده ساله در زمینه تأمین پرستار سالمند، کودک و پرستار بیمار به شکلی گسترده ترین مجموعه از لحاظ تعداد پرستاران در منزل مشغول به خدمات رسانی است. این مجموعه با داشتن یک کال سنتر چند ده نفره و پایگاه داده ای مشتمل بر چند هزار پرستار و مراقب کودک و سالمند توانسته بخش عمده ای از نیاز شهرهای بزرگ مانند تهران و کرج را در زمینه تأمین پرستار سالمند و سایر خدمات مراقبتی را برطرف کند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/11/05
20:24:50
5.0 / 5
983
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP