نیكزاد:

۲۱۲ هزار و ۳۷ واحد مسکونی در کشور توسط بنیاد مسکن درحال راه اندازی است

۲۱۲ هزار و ۳۷ واحد مسکونی در کشور توسط بنیاد مسکن درحال راه اندازی است

به گزارش شاپ مرکزی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور ضمن اشاره به این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصای دست مسؤلان نظام است، اظهار داشت: هم اکنون ۲۱۲ هزار و ۳۷ واحد مسکونی در کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درحال راه اندازی است.


اکبر نیکزاد چهارشنبه ۲۹ دیماه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار نمود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با عنوان حساب ۱۰۰ امام(ره) شناخته می شود که با فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب در ۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ تاسیس شد و در طول بیشتر از چهار دهه فعالیت، برکات بسیاری برای ملت ایران به دنبال داشته است.
وی ضمن اشاره به این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک ریال بار مالی بودجه جاری بر گردن دولت ندارد، اضافه کرد: حدود ۸۰ درصد درآمدهای کشور متاثر از درآمدهای نفتی، مالیاتی، عوارض و... صرف هزینه های جاری کشور می شود و تنها ۲۰ درصد بودجه به تأمین زیرساخت ها اختصاص داده می شود و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بودجه جاری دولتی ندارد.
وی با تکیه بر این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عصای دست مسؤلان نظام است، خاطرنشان کرد: بازسازی مناطق سیل زده، زلزله زده و صدمه دیده از محوری ترین فعالیتهای بنیاد مسکن می باشد و هم اکنون بنیاد در ۶ نقطه زلزله زده و چهار نقطه سیل زده کشور خدمت رسانی می کند.
نیکزاد ضمن اشاره به این که از روز اول حادثه، بنیاد مسکن در کنار مردم است تا از استرس مضاعف صدمه دیدگان کاسته شود، اضافه کرد: کارجهادی با تفکر انقلابی گری مهم ترین شاخصه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و بدون این که منتظر تصویب کمک های بلاعوض و تسهیلات باشیم کار بازسازی را آغاز کردیم و به مردم اطمینان داده می شود که در کنار آنها هستیم.
وی با بیان خاطره ای از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در بازدید از این مناطق با یک دانش آموز ابتدایی برخورد کردم که نگران منزل سیل زده شان بود. او را بغل کردم و گفتم که اصلا نگران نباش و وقتی دیدم همچنان نگران است به او گفتم آقای رئیس جمهور را می شناسی؟ او اظهار داشت: بله و من به او گفتم: آقای رئیس جمهور من را صدا کرد و پول داد و گفت برو خانه سیل زده این دانش آموزان را بساز و او با شنیدن این جملات بسیار خوشحال شد و آرامش خاصی در چشمان او دیده می شد.
ایشان در ادامه به فعالیت ۲۰ شرکت زیرمجموعه بنیاد مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: شرکتهای زیرمجموعه بنیاد مسکن در متروسازی، پل سازی، تونل سازی، خط آهن، ساختمان سازی و... فعالیت دارد، همینطور اراضی شوره زار خرمشهر توسط بنیاد مسکن به اراضی کشت گندم و پرورش ماهی تبدیل گشته است که سود حاصله از این فعالیت ها به حساب ۱۰۰ امام(ره) واریز و صرف ساخت مسکن محرومان می شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به این که کارهای بر زمین مانده زیادی در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروز باید برای ساخت مسکن محرومان تلاش مضاعف کرد تا دغدغه تأمین مسکن از ذهن مردم پاک شود. یکی از برنامه هایی که رئیس جمهور مشخصا به مردم عدد و رقم اعلام نمود ساخت سالانه یک میلیون مسکن بود و باید این تعهد عملیاتی شود.
وی ضمن اشاره به این که با دستور رئیس جمهور، بنیاد مسکن در ساخت مسکن شهری فعال تر خواهد شد، اظهار داشت: ساخت مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن بوده و برای افزون بر ۱۰۰ هزار نفر هم در حد توان مشارکت خواهد داشت.
او بیان نمود: هم اکنون ۲۱۲ هزار و ۳۷ واحد مسکونی در کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درحال راه اندازی است که سهم جوامع روستایی ۱۵۷ هزار و ۶۹۹ واحد مسکونی و شهرنشینان ۵۴ هزار و ۳۳۸ است.
نیکزاد در ادامه به سهم ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بنیاد مسکن از یک میلیون واحد مسکونی که مقرر است سالانه در کشور راه اندازی شود اشاره نمود و اضافه کرد: بنیاد مسکن به تعهد خود در ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی با اطمینان کامل عمل خواهد نمود و بطور قطع قول رئیس جمهور در ساخت یک میلیون مسکن با مشارکت همگانی عملیاتی می شود.
در این آئین از خدمات محمدرضا رضافرح مدیرکل پیشین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی با اهدای لوح تقدیری تجلیل و علی عسگری بعنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی ارائه شد.
منبع:

1400/10/29
19:25:01
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: آرامش , استرس , خدمات , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP