راهنمای خرید نرم افزار حسابداری توسط فراپیام منتشر گردید

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری توسط فراپیام منتشر گردید

شاپ: خرید نرم افزار حسابداری و مالی برای خیلی از افراد یک فعالیت چالش برانگیز است. چونکه همه صاحبان کسب وکارها به دنبال خرید بهترین نرم افزار مالی هستند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، اما باید توجه داشته باشید که خرید نرم افزار حسابداری شرکت های بزرگ یا کوچک به شرایط کاری و امکانات هر کسب وکار بستگی دارد. باید نرم افزاری را انتخاب نمود که بیشتر با نیازهای کسب کار شما متناسب باشد. اگر بتوانیم با معیارهایی صحیح به انتخاب نرم افزار حسابداری و مالی خود بپردازیم، طبیعتاً خواهیم توانست انتخاب درستی را برای خود و کسب وکارمان رقم بزنیم. یک سری از نکات در راهنمای خرید نرم افزار حسابداری فراپیام انتشار یافته که می تواند راهنمای مفیدی برای انتخاب این مهم باشد. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.
نکات لازم برای انتخاب نرم افزار مالی و حسابداری
سالانه هزاران نسخه از انواع نرم افزارهای حسابداری فارسی در کشورمان خریداری شده و روی سیستم های حسابداری کسب وکارهای کوچک و بزرگ نصب می شود. اما از این بین، تنها تعداد اندکی از نرم افزارها بصورت کارآمد با شرایط کسب وکارها تناسب دارند. در دیگر موارد، گزینه ها عمومی بوده و صاحبان کسب وکارها نیز فقط از قسمتی از نرم افزار حسابداری که در دست دارند، بهره می گیرند. متأسفانه بخشی زیادی از منوهای نرم افزارها بلااستفاده باقی می ماند. باتوجه به نکات زیر می توان در پی یک انتخاب بهتر، نرم افزار کارآمدی را برای حسابداری انتخاب کرد:
۱) به دنبال بهترین نرم افزاری مالی نباشید
وقتی نام «بهترین نرم افزار حسابداری و مالی» می آید، در ذهن افراد یک نرم افزار کامل و بدون عیب تداعی می گردد. اما آیا چنین نرم افزاری اصلاً وجود دارد؟ اگر هم وجود داشته باشد، آیا برای کسب وکار شما زیادی بزرگ نیست؟! اگر فردی با یک کسب وکار کوچک یا متوسط به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی با گزینه های زیاد باشد، فقط کار را برای خود سخت می کند؛ چونکه نرم افزار حسابداری و مالی و نرم افزار های خدمات بعد از فروش، بیش از هر چیز باید با نوع کسب وکار شما هماهنگی داشته باشد. اگر کسب وکار شما کوچک است، به دنبال یک نرم افزار با امکانات کمتر باشید. بطوریکه بتوانید نیازهای مالی خودرا با آن برطرف کنید و درگیر گزینه های اضافی نشوید. در مورد سایر کسب وکارها هم به همین صورت!
۲) زمینه کاری خودرا در اولویت قرار دهید
نرم افزارهای حسابداری در انواع نمونه های نرم افزار حسابداری صنعتی، حسابداری فروشگاهی، حسابداری تولیدی، حسابداری خدماتی و... وجود دارد. کسب وکار شما جزو کدام زمینه کاری است؟! اگر می خواهید انتخاب مناسبی داشته باشید، بهتر است زمینه کاری خودرا لحاظ نمایید. آن گاه حتما انتخاب شما بهینه تر و کارآمدتر خواهد بود.
۳) پشتیبانی نرم افزار مالی را جدی بگیرید
متأسفانه موضوع پشتیبانی از نرم افزارهای مالی در کشورمان تبدیل به یک معضل جدی شده است. بطوریکه بیشتر شرکت های نرم افزاری، پشتیبانی بسیار ضعیفی را برای محصولات حسابداری خود ارائه می کنند. این مسئله باعث شده تا صاحبان کسب وکارها نتوانند به تمام امکانات و قابلیت های نرم افزاری که انتخاب نموده اند، دسترسی داشته باشند. تنها تعداد اندکی از شرکت های تولید نرم افزاری مالی کشورمان هستند که از پشتیبانی مطلوبی برخوردار می باشند. بدین سبب پیش از مبادرت به خرید نرم افزار حسابداری و مالی موردنظر خود، با وب سایت ارائه دهنده ی آن مکاتبه نمایید تا ببینید پشتیبانی آنها در چه سطحی قرار دارد. اگر پشتیبانی قوی باشد، بعداً هر مشکلی در استفاده از نرم افزار مالی داشته باشید، با مشورت تیم پشتیبانی نرم افزار می توانید آنرا رفع نمایید.
۴) نظر کارکنانتان را جویا شوید
اگر کسب وکار شما متوسط یا بزرگ است یا شما کسی هستید که امور حسابداری یک شرکت بزرگ را بر عهده دارید، باید نظر کارکنان کسب وکار را نیز در انتخاب نرم افزار حسابداری و مالی لحاظ نمایید. چونکه مسئول هر بخش از کار، بهتر با گزینه های موردنیاز برای ثبت و بررسی آن بخش آشنایی دارد. البته این به مفهوم این نیست که همه ی نکات انتخابی را برعهده ی کارکنان بگذارید، بلکه فقط نظر آنها را نیز جویا شوید. گاهی کارکنان می توانند نظرات بسیار کارآمدی را دراین زمینه ارائه نماید. البته در کسب وکارهای کوچک که فقط خود فرد فعالیت ها را مدیریت می کند، نیازی به این مورد احساس نمی گردد.
۵) به صورت آزمایشی از نرم افزارها استفاده کنید
استفاده از نسخه ی رایگان و آزمایشی انواع نرم افزار حسابداری و مالی می تواند قدرت انتخاب بیشتری به شما ببخشد. بطوریکه شما با مشاهده گزینه ها، سرعت کاری، رابط کاربری و.... هر نرم افزار بصورت عمومی به کیفیت آن پی می برید. آن گاه می توانید با انتخاب متناسب ترین نرم افزار حسابداری و مالی برای خود، نسخه اصلی آنرا خریداری نمایید.
۶) از یک متخصص مشورت بگیرید
اگر ضمن در نظر گرفتن موارد فوق، همچنان در انتخاب نرم افزار حسابداری و مالی خود با چالش روبه رو بودید، از یک متخصص امور حسابداری و مالی مشورت بگیرید. البته تعدادی از شرکت های نرم افزاری که محصولات گوناگون حسابداری عرضه می کنند، خود در حوزه انتخاب نرم افزار به افراد مشورت می دهند.
منبع: farapayam.com
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/10/16
23:50:14
5.0 / 5
909
تگهای خبر: تولید , خدمات , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP