جهانگیرزاده:

در وزارتخانه های راه، نیرو و صمت کارها به کندی پیش می رود

در وزارتخانه های راه، نیرو و صمت کارها به کندی پیش می رود

به گزارش شاپ نماینده مردم پارس آباد با اعلان اینکه کشور نیازمند دگرگونی و انقلاب اقتصادی می باشد، اظهار داشت: ارزیابی ها حاکی از این است که در بعضی از حوزه ها همچون وزارت راه، نیرو و صمت کارها به کندی پیش می رود که این مساله شایسته دولت انقلابی نیست.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، عباس جهانگیرزاده در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود بیان کرد: مقام معظم رهبری مجلس یازدهم را مظهر امید و انتظار مردم خواندند و این کلام ایشان اشاره به مسئولیت خطیر مجلس انقلابی در وضعیت اقتصادی دارد، پس ضمن این که اعلام می نماییم در این شرایط حساس در کنار دولت هستیم اما در اجرای منویات مقام معظم رهبری به هیچ وجه از حق نظارت بعنوان نمایندگان مردم عدول نکرده و موانع را با صدای بلند گوشزد خواهیم کرد.
ایشان سپس خطاب به رییس جمهور عنوان کرد" ۶ ماه از عمر دولت جنابعالی گذشت، فشارها هنوز باقی است و اقتصاد متورم و موانع موجود پابرجا است. مردم امیدوار به دولت انقلابی در سکوت مطلق منتظر تغییرات و گشایش های عملی و در وضعیت اقتصادی کشور هستند. هیچ بهانه ای در این راه مردم را اقناع نخواهد کرد، برای اینکه تمامی ارکان کشور همسو و در جهت منافع انقلاب اسلامی است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اعلان اینکه کشور نیازمند یک دگرگونی و انقلاب اقتصادی می باشد، خطاب به رییس جمهور اظهار داشت: ارزیابی ها حاکی از این است که در بعضی از حوزه ها همچون وزارت راه، نیرو، صنعت، معدن و تجارت کارها به کندی پیش می رود و شایسته دولت انقلابی نیست.
نماینده مردم پارس آباد در ادامه نطق خود درباب حوزه انتخابیه اش رییس جمهور را مورد خطاب قرار داد و بیان کرد: در مورد جاده مغان ۴۲ سال وعده و وعید شنیدیم. اعتبارات نمایشی توسط دولت های قبلی تصویب گردید، اما همه این اعتبارات بر روی کاغذ ماند. حضرتعالی در مسافرت اخیرتان به حوزه انتخابیه ام از جاده مرگ مغان بازدید و امیدها را پس از ۴۲ سال در دل مردم زنده کرده و دستور قاطع صادر فرمودید، اما باز هم رد پای کارشکنی ها و موانع دیده می شود.
جهانگیرزاده با اشاره به اجرای برخی طرح های حوزه انتخابیه اش، اظهار نمود: این طرح ها بلاصاحب رها شده است.
وی از وزارت امور خارجه برای بکارگیری ظرفیت های لازم در تجارت بین المللی و بازگشایی دروازه جدید اقتصادی به سمت اروپا با همکاری کشورهای ایران، آذربایجان و گرجستان تشکر کرد و اظهار داشت: این اقدام هوشمندانه وزیر امور خارجه نقش اساسی در زمینه روابط بین الملل و تجارت بین المللی ایجاد خواهدنمود.
نماینده مردم پارس آباد خطاب به معاون اقتصادی ریاست جمهوری اظهار نمود: عشایر کشور به لحاظ اقتصادی سرمایه اصلی مملکت هستند و چادرهای آنها کارخانه پشم، گوشت و لبنیات است و نابودی آنها به مدلول نابودی هزاران کارخانه تولیدی است. به فکر اقتصاد و سرمایه های زیربنایی این کشور باشید.
وی درباب افزایش سه برابری آب بهای کشاورزی امسال تذکری به وزیر نیرو داد و اشاره کرد: نابودی مزارع مغان در آینده نه چندان دور لطمه جدی به اقتصاد کشور خواهد زد و مسئولیت هر گونه عواقب کار به عهده جنابعالی است.
جهانگیرزاده خطاب به وزیر کشور نیز اظهار داشت: استدعا دارم در زمینه تقسیمات کشوری توجه اساسی به منطقه مغان داشته باشند.
وی خطاب به نمایندگان مجلس هم بیان کرد: نظام استخدامی کشور نیاز به بازسازی و اصلاح دارد. در بحث اشتغال با پدیده های مختلفی همچون نیروهای حجمی، شرکتی، کارمزد و قرارداد ۸۹ روزه مواجه هستیم و این رویه امنیت شغلی خانواده ها را با مشکل مواجه ساخته است. حقوق های نابرابر در ارگان ها و سازمان های مختلف از نمونه های بارز تبعیضات ناروا است.
نماینده مردم پارس آباد با اشاره به این که نگاه محرومیت زدایی در بعضی از مسئولین دیده نمی گردد، تصریح کرد: پس از گذشت ۴۲ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی هنوز در زمینه های بهداشتی، مواصلاتی، ارتباطات جمعی و تامین آب آشامیدنی مردم مشکل داریم. منطقه مغان در جوار دو رودخانه تشنه است و مردم آب ندارند.
منبع:

1400/10/14
13:02:49
5.0 / 5
992
تگهای خبر: ارز , بهداشت , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP