مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان:

ذوب آهن دغدغه ایمنی تولیدات مقاطع ساختمانی را دارد

ذوب آهن دغدغه ایمنی تولیدات مقاطع ساختمانی را دارد

مدیر مهندسی نورد شرکت، اظهار داشت: ذوب آهن بعنوان یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده مقاطع ساختمانی و صنعتی دغدغه ایمنی را دارد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ذوب آهن اصفهان، محمد امین یوسف زاده اظهار داشت: از نهادهای نظارتی مثل نظام مهندسی و سازمان استاندارد خواستاریم که نظارت های خودرا افزایش داده و سخت گیری و جرایم سنگین تری را برای افزایش ضریب ایمنی در ساخت سازه های ساختمانی اعمال کنند تا مصرف کننده ضمن رسیدن به ایمنی کافی در سازه مورد نظر با خیال آسوده محصولات ساختمانی را خریداری و مصرف کند. نباید اجازه داد که از کم اطلاعی قسمتی از جامعه سوءاستفاده شود و تولیدات بی کیفیت را به آنها عرضه کنند و مواخذه نشوند.
مدیر مهندسی نورد شرکت به افزایش مقاومت و ایمنی سازه های فلزی در دیگر کشورها همچون ژاپن اشاره نمود و اضافه کرد: همین مسئله موجب شد در زلزله های بالای ۶ و ۷ ریشتر در مقایسه با سازه های بتنی (که در ایران بسیار رایج است) شاهد کاهش تخریب ها شویم. هنوز در ایران تعدادی از تولیدکنندگان بی نام و نشان خصوصی مرتکب تقلب هایی در تولید میلگردها می شوند و گاهی میلگرد ۱۴ را به اسم ۱۶ به فروش می رسانند که این امر در بحران هایی مثل زلزله، تلفات و فوت شدگان را بیشتر می کند.
وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کنندگان مقاطع ساختمانی همچون میلگرد و تیرآهن است، افزود: بین ۲۰ تا ۲۵ درصد میلگرد کشور اکنون توسط ذوب آهن تولید می شود.
یوسف زاده با اشاره به اینکه در مقاطعی نیز واردات میلگرد را شاهد بودیم که از واردات کم و به تولید داخل اضافه گردید، افزود: تیرآهن و میلگردهای تولیدی در ذوب آهن از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.
وی بیان کرد: کیفیت یک محصول فولادی در درجه اول تابع کیفیت و روش تولید آنست، در ذوب آهن، محصولات از سنگ معدن تولید می شود که از بالاترین سطح کیفی برخوردارست و در درجه دوم به مشخصات فنی و مکانیکی در مرحله نورد بر می گردد که ذوب آهن اصفهان در آن نیز سرآمد است.
مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان افزود: در ایران کارخانجات مختلفی همچون ذوب آهن اصفهان میلگرد تولید می کنند. در ایران ساخت سازه ها با تمرکز روی سازه های بتنی است که در مقایسه با سازه فولادی برپایه انواع تیرآهن از مقاومت خمشی کمتری برخوردارست و سازه های تیرآهنی زاویه خمش بیشتری را تحمل می کنند اما این امر هنوز در ایران بعنوان یک کشور زلزله خیز به خوبی جا نیفتاده است.
وی افزود: میلگردهای ساختمانی به دو روش آلیاژی که برپایه منگنز و میکرو آلیاژها، و ترمکسی یا با عملیات حرارتی تولید می شود.
یوسف زاده بیان کرد: در ذوب آهن اصفهان عمده میلگردهای آجدار ساختمانی به روش آلیاژی تولید می شود و ما از ابتدا مبادرت به تولید نیمه آلیاژها کردیم که در مقایسه با روش ترمکسی خواص مکانیکی یکنواخت تر و بهتری را دارد بدین سبب انتظار استواری بیشتری از آن در مقابل بلای طبیعی وجود دارد که همین طور هم است.
وی اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان در حوزه تولید میلگرد و تیرآهن، کنترل کیفی بسیار قوی دارد، در این حوزه برند و شاخص هستیم و این شرکت همپای شرکت های فولادی دنیا فعالیت می کند و مشتریان با اطمینان و امنیت بالایی محصولات این شرکت را می خرند.

1400/10/12
13:25:19
5.0 / 5
897
تگهای خبر: استاندارد , برند , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP