10 تکنیک موثر برای یادگیری زبان که سال جاری باید امتحان نمایید

10 تکنیک موثر برای یادگیری زبان که سال جاری باید امتحان نمایید

ما جهت کمک به شما در یادگیری زبان به ۱۰ تکنیک موثر پرداخته ایم که می توانند بسیار مفید باشند.به گزارش شاپ به نقل از مهر، یادگیری یک زبان جدید، چالش برانگیز، خسته کننده و گاهی اوقات به شدت دشوار است. علوم، نظریه ها و سبک های مختلفی در مورد یادگیری زبان وجود دارد اما حقیقت این است که یادگیری برخی زبان ها آسان تر از زبان های دیگر است. برای مثال، امکان دارد در مکالمه به زبان فرانسوی عالی باشید اما نمی توانید برای نجات جان خود به زبان اسپانیایی بنویسید. علیرغم همه این مشکلات، امروزه یادگیری زبان های دیگر بخصوص زبان انگلیسی اهمیت بسیار زیادی در موفقیت دارد و نکته ای مهم در رزومه هر فردی است. به همین دلیل، ما جهت کمک به شما در یادگیری زبان به ۱۰ تکنیک موثر پرداخته ایم که می توانند بسیار مفید باشند.
انگیزه خویش را بشناسید
این نخستین نکته در یادگیری زبان است. اگر دلیل خوبی برای یادگیری زبان ندارید احتمال این که در بلندمدت انگیزه خویش را از دست بدهید افزایش می یابد. این که بخواهید دیگران را با انگلیسی صحبت کردن تحت تأثیر قرار دهید بهترین دلیل برای یادگیری زبان نیست. این که بخواهید یک فرد انگلیسی را به زبان خودش بشناسید دلیل اصیل تری است. بااین حال، صرف نظر از انگیزه، هنگامی که در مورد یادگیری یک زبان به نتیجه رسیدید بسیار مهم می باشد که به تصمیم خود متعهد بمانید. شما می توانید با خرید سی دی آموزش زبان نصرت برای یادگیری زبان از آن کمک بگیرید و با درس ۱ این پکیج، یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید.
یک همراه پیدا کنید

برای یادگیری زبان مهم می باشد که با یک نفر به آن زبان صحبت کنید و با یکدیگر برای یادگیری زبان موردنظر تلاش کنید. اگر خواهر یا برادری ندارید که بخواهد در این راه با شما همراه شود می توانید پارتنری را پیدا کنید که شما را وادار کند برای یادگیری زبان بیشتر تلاش کنید. این تکنیک یکی از روش های بسیار عالی جهت کمک به یادگیری زبان جدید است. با این روش، شما کسی را دارید که می توانید با او به زبان موردنظرتان صحبت کنید و این امر در یاد گرفتن زبان جدید اهمیت بسیار زیادی دارد.
با خودتان صحبت کنید
اگر انجام تکنیک قبلی برای شما امکان پذیر نیست، چون هیچکس دیگری را برای صحبت پیدا نمی کنید، ما به شما صحبت کردن با خویش را پیشنهاد می دهیم. ممکن این تکنیک عجیب به نظر می آید اما حتی اگر نمی توانید همیشه از آن استفاده کنید، صحبت کردن با خود به زبان موردنظر یکی از طریق های فوق العاده در یادگیری آن زبان است. اگر نمی دانید چگونه زبان جدیدی را یاد بگیرید این کار می تواند به شما کمک نماید که کلمات و عبارات جدید را در ذهن خود نگه دارید. همینطور به شما کمک می نماید که دفعه بعد که خواستید با کسی به زبان جدید صحبت کنید اعتمادبه نفس داشته باشید.
آن را مرتبط نگه دارید
اگر از همان اول هدفتان یادگیری زبان برای مکالمه باشد، کمتر در کتاب های درسی غرق خواهید شد. صحبت کردن با مردم یکی از روش های عالی برای یادگیری زبان جدید است چونکه روند یادگیری را برای شما مرتبط نگه می دارد. شما می خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید تا از آن استفاده کنید. قرار نیست فقط با خودتان صحبت کنید. بنابراین، به جهت اینکه زبان جدید را یاد بگیرید تلاش کنید در محیطی کلی، مفیدتر و روزمره از آن استفاده کنید.
از آن لذت ببرید
استفاده از زبان جدید به هر شکلی، کار خلاقانه ای است. می توانید برای یادگیری زبان جدید، چند راه سرگرم کننده پیدا کنید. برای مثال، با دوست خود نمایش رادیویی بسازید، کمیک استریپ بکشید، شعر بنویسید یا این که به آسانی با هر کسی که پیدا می کنید با آن زبان صحبت کنید. برای ساختن نمایش رادیویی، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. انواع نرم افزارهای کاربردی برای ویندوز و مک متفاوت می باشد. بااین حال، اگر می خواهید نمایش رادیویی بسازید، خوشبختانه انواع نرم افزار کامپیوتر برای این کار در دسترس می باشد.
مانند کودک عمل کنید
با این تکنیک یادگیری زبان، منظور ما این نیست که مانند یک کودک قشقرق به پا کنید، بلکه تلاش کنید به روشی که کودکان زبان جدید را یاد می گیرند، زبان یاد بگیرید. نکته کلیدی در یادگیری زبان توسط کودک، فقدان خودآگاهی، میل به بازی در زبان و تمایل به اشتباه کردن است. انسان ها با اشتباه کردن یاد می گیرند. اعتراف کردن به این که هیچ چیز نمی دانید، کلید رشد و آزادی است.
منطقه امن را ترک کنید
تمایل به اشتباه کردن به معنای قرار دادن خود در موقعیت های بالقوه خجالت برانگیز است. باآنکه این راه می تواند ترسناک باشد اما تنها راه رشد و بهتر شدن است. تا وقتی که از زبان جدید استفاده نکنید، هیچگاه نمی توانید به آن زبان صحبت کنید. بنابراین، ترس های خویش را کنار بگذارید و با غریبه ها به زبان جدید صحبت کنید، غذا سفارش دهید و تلاش کنید با آن زبان لطیفه بگویید.
گوش دهید

از میان تمام تکنیک هایی که عنوان شد این تکنیک می تواند از همه ساده تر باشد اما درواقع، به اندازه کافی بر آن تاکید نشده است. پیش از این که بتوانید صحبت کردن را یاد بگیرید مهم می باشد گوش دادن را یاد بگیرید. هر زبانی را که برای نخستین بار می شنوید امکان دارد برای شما عجیب به نظر برسد. بااین حال، هرچقدر بیشتر آن زبان را بشنوید با آن بیشتر آشنا خواهید شد و صحبت کردن به آن زبان برای شما آسان تر خواهد شد.
گفت وگوی دیگران را تماشا کنید
تلفظ به همان اندازه که کلامی است، ذهنی هم هست. یک تکنیک در یادگیری زبان که امکان دارد برای شما عجیب به نظر برسد این است که واقعا به کسی نگاه کنید که به زبان موردنظرتان صحبت می کند و سپس تلاش کنید تا جایی که می توانید صدای آن فرد را تقلید کنید. این به شما در تسلط بر یادگیری زبان جدید کمک زیادی می کند.
شیرجه بزنید
فارغ از این که برای یادگیری زبان جدید از چه ابزاری استفاده می کنید مهم می باشد که خویش را در آن زبان غرق کنید و هر روز زبان جدید استفاده کنید. بنابراین، اگر درحال یادگیری زبان جدید هستید واقعا به دنبال آن باشید و تلاش کنید در طول روز از آن زبان استفاده کنید. به آن فکر کنید و در مورد آن بنویسید.
درنهایت، به یاد داشته باشید زمانی در یادگیری زبان جدید به بهترین نتیجه می رسید که با دیگران ارتباط برقرار کنید. داشتن مکالمه ای ساده به خودی خود یک پاداش بسیار بزرگ است. مهم می باشد که انگیزه خویش را حفظ کنید و به تمرین کردن ادامه دهید. نگران توانایی فعلی خود در صحبت کردن نباشید و هر ارتباطی را با این جمله شروع کنید: «در حال یادگیری هستم و می خواهم تمرین کنم.»
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/10/08
12:32:52
5.0 / 5
884
تگهای خبر: آموزش , عمل , غذا , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP