هدیه تامین اجتماعی به خانواده بزرگ گروه صنعتی ایران خودرو در روز تامین اجتماعی

تسریع در رسیدگی به پرونده بازنشستگی كاركنان، بیمه زنان و دختران

تسریع در رسیدگی به پرونده بازنشستگی كاركنان، بیمه زنان و دختران

به گزارش شاپ سرپرست اداره كل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ از تسریع روند بررسی پرونده های بازنشستگی كاركنان و احتساب سوابق پیمانكاری در مشاغل سخت و زیان آور اطلاع داد.به گزارش شاپ به نقل از مهر، سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ، از بسته حمایتی تأمین اجتماعی از خانواده کارکنان ایران خودرو رونمایی نمود و ضمن اعلام تسریع در روند بررسی پرونده های بازنشستگی کارکنان و احتساب سوابق پیمانکاری در مشاغل سخت و زیان آور، از توسعه خدمات بیمه ای در شعبه اقماری مستقر در ایران خودرو و برگزاری جلسات کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان آور در این شعبه برای تسریع در فرایند بازنشستگی اطلاع داد.
در دیدار مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ، مسائل کارگری موجود بخصوص بازنشستگی قبل از موعد و مشاغل سخت و زیان آور مورد بررسی قرار گرفت.
در این دیدار، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر ایجاد شرایط تأمینی مناسب برای کارگران اظهار داشت: دلگرمی به کار، تلاش، رشد و شکوفایی و بالندگی اقتصاد در گرو ایجاد شرایط تأمین مناسب برای نیروی کار است.
فرشاد مقیمی ضمن قدردانی از مدیران تأمین اجتماعی به نیابت از کارگران ایران خودرو اضافه کرد: شرایط کار برای نیروهای تولید که در خط مقدم سنگر تولید و صنعت کشور هستند دارای پیچیدگی و اهمیت بالایی است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های همیشگی ما، ایجاد آرامش برای کارکنان بخصوص در شرایط کنونی اقتصاد کشور است. هم اکنون شدیدترین و بی سابقه ترین تحریم ها ضد اقتصاد و صنعت کشور به اجرا گذاشته شده و حفظ ثبات در تولید و آرامش کارکنان در اولویت قرار دارد.
مقیمی اضافه کرد: دستیابی به اهداف تعیین شده در حوزه منابع انسانی، در پرتو تعامل مؤثرتر در حل و فصل مسائل موجود در رابطه با بیمه و تأمین اجتماعی کارکنان است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اهمیت خدمات شعبه اقماری تصریح کرد: باید افرادی در این شعبه مستقر شده و پاسخگوی کارکنان باشند که علاوه بر داشتن سعه صدر، به تمام مسائل تأمین اجتماعی مشرف بوده و توانایی پاسخ به تمامی سوالات و ابهامات را داشته باشند.
وی در انتها خواهان آغاز به کار فوری این شعبه شد تا اطلاع رسانی به سایر سایت های ایران خودرو هم تسهیل شود.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ هم در این دیدار، گروه صنعتی ایران خودرو را بزرگ ترین کارفرمای کشور و شریک مهم اقتصادی تأمین اجتماعی خواند و اظهار داشت: ایران خودرو از منظر اقتصادی و اجتماعی اهمیت بالایی برای کشور دارد.
حسن امیری گنجه ایجاد و افزایش اشتغال را همچون تأثیرات مهم ایران خودرو در اقتصاد کشور دانست و اضافه کرد: تأمین اجتماعی در پرتو این کارکرد ایران خودرو توانسته چرخه عمر خویش را به هفتاد سالگی برساند.
وی اضافه کرد: در هفته حدود ۴۰ پرونده از کارکنان ایران خودرو در تأمین اجتماعی بررسی و با نگاه مثبت حل و فصل می شود.
امیری گنجه افزود: ایران خودرو طبق رابطه ای ضابطه مند و قانونمند با تأمین اجتماعی رفتار می کند، همینطور رفتار ضابطه مندی با کارکنان خود دارد.
وی تصریح کرد: ضروریست از منظر اجتماعی به مسائل اقتصادی و اجتماعی پرداخته شود و ایران خودرو توانسته با نگاه اجتماعی و دور کردن حواشی، آبادانی در کشور ایجاد کند و صدمه اجتماعی را کم کند.
امیری گنجه خاطرنشان کرد: هر قدر ملاحظات اجتماعی افزایش یابد، جامعه و صندوق تأمین اجتماعی تقویت شده و امید به آینده افزایش می یابد. بستر امنیت اجتماعی که تأمین اجتماعی در آن شکل می گیرد، می تواند با رویکردهای ایران خودرو تقویت شود. هر قدر بتوانیم با نگاه اجتماعی جامعه را پیش ببریم شرایط امن تر و نگرانی ها کمتر می شود.
سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ، از اجرای طرح بیمه زنان خانه دار و دختران دانشجوی کارکنان شاغل و بازنشسته ایران خودرو بدون بوروکراسی اداری اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح در سه بخش بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی با نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد حق بیمه به اجرا گذاشته می شود.
وی در تشریح این طرح اظهار داشت: زنان خانه دار کارکنان و بازنشستگان می توانند با سقف سنی ۵۰ سال نسبت به بیمه از راه همسرانشان اقدام نمایند. پرداخت دست کم ۱۰ سال حق بیمه لازمه بهره مندی از مزایای این بیمه است و در روز تأمین اجتماعی این بسته را تقدیم کارکنان ایران خودرو کردیم.
امیری گنجه خاطرنشان کرد: امکان عرضه این خدمت به تمامی کارکنان ایران خودرو شامل رسمی، قراردادی و پیمانی وجود دارد.
وی از طریق اندازی شعبه اقماری بیمه در ایران خودرو از روز شنبه ۲۸ تیرماه اطلاع داد و اظهار داشت: برای کارکنان ایران خودرو میز تخصصی خدمت بوجود آورده ایم تا خدمات در زمان کوتاه تری عرضه شود.
در این نشست، محمد گلچین راد، معاون توسعه منابع انسانی، گزارشی از وضعیت نیروی انسانی در ایران خودرو، مشکلات موجود در مبحث بازنشستگی قبل از موعد و انتظارات از سازمان تأمین اجتماعی برای رفع موانع عرضه کرد و مدیران تأمین اجتماعی هم وعده حل و فصل مسائل مطرح شده را در کوتاه ترین زمان ممکن دادند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/04/26
22:00:36
5.0 / 5
2279
تگهای خبر: آرامش , تولید , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP