مسافر مبتلا به امیکرون چگونه به ایران آمد؟

مسافر مبتلا به امیکرون چگونه به ایران آمد؟

به گزارش شاپ مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کردکه مسافر مبتلا به ویروس جدید کرونا به نام امیکرون اگر هم از امارات آمده باشد، این که از مرزهای دریایی وارد شده یا هوایی معلوم نیست اما در بنادر سخت گیری بیشتری در مبادی ورودی داشته و داریم.چنگیز جوادپور در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ورود سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون به کشور تایید شده است اما کسی نمی تواند با قاطعیت بگوید که از چه طریقی و از کدام کشور این ویروس به ایران وارد شده است. حتی اگر از امارات هم به ایران وارد شده باشد ما مسافر دریایی زیادی از این کشور نداریم و بیشترین مسافران از راه مرزهای هوایی وارد کشور می شوند.

وی اضافه کرد: در هفته دو شناور از بندر لنگه به امارات می روند و برمی گردند، ازاین رو ریسک ورود ویروس کرونا حتی در صورت تایید و رصد دقیق از راه مرزهای هوایی بیشتر است.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی افزود: هم اکنون شرایط و پروتکلهای ورود مسافران را با عنایت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون، تشدید کرده ایم و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورهای مختلف را به سه دسته تقسیم کرده است که در این میان دسته اول کشورهای پرخطری هستند که ورود مسافران و اتباع آنها به صورت کلی ممنوع می باشد.

به گفته جواد پور، مسافران دیگر کشورها برای ورود به ایران از راه مرزهای دریایی باید ضمن داشتن تست پی سی آر منفی کارت واکسن را هم عرضه کنند یعنی هر دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند.

وی اظهار داشت: با عنایت به شیوع سویه جدید ویروس کرونا سختگیری های بیشتری در انجام عملیات دریایی همچون تخلیه و بارگیری و ورود مسافران صورت می گیرد و و این پروتکل ها بر مبنای آنچه از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت ابلاغ گردیده، انجام می شود. البته از آغاز شروع ویروس کرونا کشتی های تجاری در لنگرگاه منتظر می مانند و بعد از رصد و کنترل های صورت گرفته اجازه تخلیه و بارگیری به آنها داده خواهد شد و اگر همه این مسائل چک و ایمنی مسافران یا ملوانان خارجی از نظر سلامت تایید گردد به آنها اجازه خروج از کشتی داده خواهد شد.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اظهار نمود: همینطور در صورت ضرورت آنها را در کشتی و در صورت نبود امکانات در مراکز قرنطینه ای که در همه بنادر تعبیه شده است، قرنطینه می نماییم تا دوره بیماری آنها تمام شود و در این ایام متولیان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و کادر پزشکی بر آنها نظارت خواهند کرد.
1400/09/30
22:34:16
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP