معاون وزیر جهاد كشاورزی:

محصولات کشاورزی ایران از سلامت کامل برخوردارست

محصولات کشاورزی ایران از سلامت کامل برخوردارست

به گزارش شاپ معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اعلان اینکه محصولات کشاورزی کشور از سلامت کامل برخوردار است، اظهار داشت: ایران در جهان جزو کشورهایی است که کمترین مصرف کود شیمیایی در واحد سطح را داراست.


به گزارش شاپ به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «محمدمهدی برومندی» اضافه کرد: کمترین مصرف کود شیمیایی در واحد سطح را در جهان، دو کشور سوریه و مراکش دارند و بعد از این کشورها ایران در رتبه سوم قرار دارد و مصرف کود در ایران از کشورهای اروپایی و بسیاری کشورهای دیگر کمتر است.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد: اطمینان می دهم که محصولات کشاورزی و غذای ایران در سلامت کامل است و برخی صحبت های مطرح شده درباره غیر استاندارد بودن محصولات و میزان نیترات در محصولات کشاورزی بطور کامل بی اساس است.
برومندی افزود: در یک سال اخیر به سبب حذف یارانه ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت کودهای وارداتی، حتی با کم مصرفی کود مواجه بودیم و به هیچ وجه محصول ایرانی به سبب وجود مقادیر غیر استاندارد نیترات در آن از کشورهای دیگر برگشت نخورده است.
وی اظهار داشت: در محیط های گلخانه ای، تولیدات گلخانه ای هم دارای مسوول فنی است و نظارت کلی بر این تولیدات انجام می شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی افزود: سالیانه هشت میلیون تن نواع محصولات کشاورزی از کشور صادر می شود که اگر کوچکترین مشکلی در کشاورزی وجود داشت این میزان صادرات هیچ گاه انجام نمی شد.
به گزارش شاپ به نقل از خبرگزاری ایرنا، سال قبل با وجود تحمل خشکسالی بسیار سخت، علاوه بر تامین غذای کشور، ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی در بخش کشاورزی به دست آمد.


منبع:

1400/09/26
23:25:00
5.0 / 5
849
تگهای خبر: ارز , استاندارد , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP