افزودن پیوست مهارتی به فعالیت پارک های علم و فناوری

افزودن پیوست مهارتی به فعالیت پارک های علم و فناوری

معاون وزیر کار با اشاره به اینکه ورود به انقلاب صنعتی چهارم به مدد نیروهای ماهر و آموزش دیده است، از افزودن پیوست های مهارتی به فعالیت های پارک های علم و فناوری اطلاع داد.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، غلامحسین حسینی نیا، در مراسم امضای تفاهمنامه با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در استان البرز که با هدف توسعه آموزش های مهارتی انجام شد، اظهار داشت: وظیفه ما آماده کردن افراد برای تصدی مشاغل آینده است که بدین منظور امروز فرصتی فراهم گردید تا در حوزه ICT همکاری خویش را پارک داشته باشیم.

وی اضافه کرد: بدین منظور و در چارچوب همین تفاهمنامه ۳۱ مرکز استانی در این عرصه با استفاده از امکانات فنی و حرفه ای در کشور ایجاد که به دنبال راه اندازی این مراکز شتاب دهنده های مستقر در پارک های علم و فناوری علاوه بر مأموریت ذاتی خود این مأموریت را پیدا می کنند که مجری عملیاتی کردن پیوست های مهارتی باشند.

حسینی نیا اضافه کرد: با اجرای این طرح این امکان ایجاد خواهد شد تا بتوانیم آموزش های مهارتی را به تکنسین، کاردان و افراد ماهر در بخش ICT عرضه تا شاهد اشتغال های جدید در کشور در این بخش باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه ورود به انقلاب صنعتی چهارم به مدد نیروهای ماهر و آموزش دیده است، اظهار داشت: بدین منظور پیوست های مهارتی را به فعالیتهایی که در پارک های علم و فناوری انجام می شود، اضافه خواهیم کرد.

معاون وزیر کار ضمن اشاره به اهمیت توسعه هوش مصنوعی با هدف کسب بازارهای بیشتر تصریح کرد: کشورهایی که در این بخش موفق تر عمل کرده اند می توانند امکان رقابت و فرصت های بازار را از ما بگیرند که بدین منظور نیاز است تا قدم های خوبی برداشته شود تا شاهد توسعه تکنولوژی های برتر در فعالیتهای روزمره و رشد صادرات کشور به مدد تربیت نیروهای ماهر و توانمند باشیم.

منبع:

1400/09/23
11:49:03
5.0 / 5
1018
تگهای خبر: آموزش , بازار , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP