معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا اختتام آذرماه

تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن تا اختتام آذرماه

معاون وزیر راه و شهرسازی از تمدید مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا اختتام آذر 1400 آگاهی داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، فرصت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ آذرماه اعلام شده بود که محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ آگاهی داده این مهلت تا اختتام آذرماه تمدید شده است.
در ایام اخیر پیشنهاداتی برای تسهیل شرایط ثبت نام طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) ارائه شد که به تایید اولیه دولت رسیده است. همچون این موارد می توان به ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال، کاهش سابقه سکونت از در بعضی شهرها از ۵ سال به ۲ تا ۳ سال و سابقه مالکیت خصوصی از ۱۶ سال به پنج سال اشاره نمود.
بعد از این تغییرات هنوز خیلی از متقاضیان که بتازگی واجد شرایط شده اند نتوانسته اند ثبت نام خودرا انجام دهند.
محمودزاده سه روز قبل هم با اشاره به احتمال مهلت ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن گفته بود چنانچه تقاضایی وجود داشته باشد این زمان تمدید خواهد شد برای اینکه بنا نداریم تا صف انتظار برای مسکن ایجاد شود.
بنا بر این گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir در ۳۱ استان شروع شده که تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا سه شرط اصلی خواهد بود. قبلا برای مردان شرط تأهل وجود داشت که بتازگی به مردان بالای ۱۸ سال به شرط تاهل در زمان تحویل واحد، اجازه ثبت نام داده شده است. خانم های مجرد بالای ۳۵ سال نیز می توانند ثبت نام کنند. همین طور درباره نداشتن مالکیت، برخی گروههای درآمدی در بعضی مناطق برمبنای تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.1400/09/14
12:22:48
5.0 / 5
992
تگهای خبر: تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP