گزارش شاپ؛

افزایش ۱ و چهار دهم درصدی تولید خودرو سواری در ۷ ماه

افزایش ۱ و چهار دهم درصدی تولید خودرو سواری در ۷ ماه

به گزارش شاپ بررسی جدید ترین آمار تولید خودرو در ۷ ماه ابتدایی سال جاری نشان داده است که تولید انواع سواری ۱.۴ درصد، تولید اتوبوس، مینی بوس و ون ۱۲.۵ درصد و تولید کامیون و کشنده ۶۴.۴ درصد افزایش پیدا کرده است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، بررسی جدید ترین آمار تولید خودرو در ۷ ماه ابتدایی سال جاری نشان داده است که تولید انواع سواری، اتوبوس، مینی بوس، ون، کامیون، کامیونت و کشنده افزایش و تولید وانت کاسته شده است.
بر این اساس در این بازه زمانی، ۵۰۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه انواع سواری ساخته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۵۰۰ هزار دستگاه) ۱.۴ درصد افزایش داشته است.
در ۷ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، هزار و ۱۳۶ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون ساخته شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (هزار و ۱۰ دستگاه) ۱۲.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
همچنین تولید کامیون، کامیونت و کشنده از ۳ هزار و ۱۶ دستگاه در ۷ ماه ابتدایی سال ۹۹ به ۴ هزار و ۹۵۷ دستگاه در ۷ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ رسیده است که مبین رشد ۶۴.۴ درصدی است.
تولید وانت در ۷ ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱.۸ درصد کاهش داشته، به صورتی که تولید آن از ۴۶۷۹۷ دستگاه به ۴۱۲۵۴ دستگاه رسیده است.


1400/09/12
11:18:57
5.0 / 5
914
تگهای خبر: تولید , دستگاه , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP