درخواست تصویب هرچه سریع تر كمك هزینه مسكن كارگران

درخواست تصویب هرچه سریع تر كمك هزینه مسكن كارگران

شاپ: دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران معتقد می باشد باتوجه به حضور سه وزیر كابینه در جلسات تصمیم گیری دستمزد شورای عالی كار، مصوبه افزایش كمك هزینه مسكن كارگران نباید با تاخیر همراه شود.


هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، درباب تصویب مصوبه افزایش حق مسکن کارگران در هیات وزیران اظهار داشت: کمک هزینه مسکن کارگری یکی از بخشها و آیتم های مزد کارگران است که برای اجرایی شدن باید به تصویب هیات وزیران برسد ولی باوجود تصویب در شورای عالی کار و ارسال مصوبه به هیات دولت هنوز تصویب نشده است.
وی افزود: توقع و خواسته جامعه کارگری این است که مصوبه افزایش حق مسکن هر چه سریع تر در دستور کار هیات وزیران قرار گیرد چونکه وقتی سه عضو کابینه دولت در جلسه تصویب افزایش حق مسکن در شورای عالی کار حضور داشتند طبعا مصوبه برای نهایی شدن و ابلاغ از طرف دولت به هیات وزیران می رود بنابر این تصمیم گیری درباب این مصوبه نباید طولانی شود.
دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اعلان اینکه هرقدر تصویب این مصوبه با تاخیر صورت گیرد حق مسکن کارگری ارزش ریالی خودرا از دست خواهد داد، اظهار نمود: انتظار داریم در موارد این چنینی که قانونگذار این اختیار را به هیات وزیران داده خارج از نوبت رسیدگی و در اولویت قرار داده شود.
ابوی اشاره کرد: در قانون کار پیش بینی شده که موضوع افزایش حق مسکن پس از تصویب در شورای عالی کار باید به تصویب هیات وزیران برسد در صورتیکه سه وزیر کابینه در جلسات دستمزد شورای عالی کار حضور دارند پس معتقدم که باید پیشنهاد اصلاح این بند از قانون کار را به مجلس بدهیم تا مورد اصلاح قرار گیرد و مواد دیگری هم در قانون کار وجود دارد مثل ماده ۱۵۷ که به بحث سازش کارگر و کارفرما اشاره دارد و این مواد و بندها نیازمند اصلاح و تغییر است.
به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مصوبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران که هفدهم خرداد ماه به تصویب اعضای شورای عالی کار رسیده بود باوجود ارسال به هیات وزیران تابحال تصویب نشده و قسمتی از دستمزد سال ۱۳۹۹ کارگران تحت عنوان کمک هزینه مسکن، پرداخت نشده است. هم اکنون مبلغ حق مسکن کارگری ۱۰۰ هزار تومان است که در صورت تصویب ۳۰۰ هزار تومان خواهد شد.1399/04/26
13:24:42
5.0 / 5
1948
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP