در آبان امسال محقق شد؛

افزایش ۲۹ درصدی تولید ایران خودرو

افزایش ۲۹ درصدی تولید ایران خودرو

به گزارش شاپ آمار و اطلاعات تولید در گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از افزایش ۲۹ درصدی تولید در آبان ماه نسبت به مهرماه سال جاری دارد.به گزارش شاپ به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، آمار و اطلاعات تولید در گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از افزایش ۲۹ درصدی تولید در آبان ماه نسبت به مهرماه سال جاری دارد. ایران خودرو موفق شد، در آبان ماه سال جاری ۴۳ هزار و ۳۶۹ دستگاه خودرو به تولید برساند که در هم سنجی با تولید مهرماه حکایت از رشد ۲۹ درصدی دارد. تیراژ تولید مهرماه این خودروساز ۳۳ هزار و ۶۰۸ دستگاه خودرو بوده است.
بزرگ ترین خودروساز کشور در آبان ماه سال جاری با تولید پنج هزار و ۸۳۴ دستگاه خودرو بیشتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم رشد بیشتر از ۱۵ درصدی را رقم زده است. در آبان سال قبل ایران خودرو ۳۷ هزار و ۵۳۵ دستگاه خودرو تولید و روانه بازار کرده بود.
این خودروساز کشور با سهم ۵۳ درصدی در بازار خودروی سواری کشور در آبان ماه سال جاری، در صدد است تا با پشتیبانی از سوی نهادهای حاکمیتی، روند افزایشی تولید را تا آخر سال ادامه داده و با افزایش عرضه، شرایط بوجود آمده در بازار خودروی کشور و روند نزولی قیمت که در راه رضایت مشتریان واقعی است را حفظ کند.
در روزهای اخیر با تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی اسناد خودرو های در رهن و عرضه خودرو های مانده در پارکینگ مشتریان به بازار، شرایط را به نفع مشتریان واقعی تغییر داده و یقینا افزایش تیراژ تولید هم در صورت حمایت های لازم از خودروسازان، سبب بهبود بیشتر در بازار خودرو خواهد شد.
تسریع در برنامه های توسعه ای گروه صنعتی ایران خودرو هم از نتایج پشتیبانی و پشتیبانی از تولید ملی در کشور خواهد بود. این خودروساز بعد از عرضه محصول جدید تارا، رونمایی از کراس اوور تمام ایرانی را در دستور کار قرار داده است و مسیر توسعه با حمایت های لازم بیشتر از گذشته هموار خواهد شد.


منبع:

1400/09/08
11:20:52
5.0 / 5
1072
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP