اعلام آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی

اعلام آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی

وزیر راه و شهرسازی از اعلام آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اطلاع داد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، رستم قاسمی امروز ۴ آذر در حاشیه بازدید از کمربندی پاکدشت در گفتگو با خبرنگاران، در مورد ثبت نام نهضت ملی مسکن اعلام نمود: تابحال متقاضیان قابل قبولی در سامانه ثمن ثبت نام کردند و هنوز هم برای ثبت نام فرصت باقی است. برای استان تهران و مشخصا شهر تهران به این علت که چندان جای توسعه ندارد، بیشتر روی شهرهای جدید و شهرک های اطراف برای ساخت مسکن برنامه ریزی شده است. در مورد پاکدشت هر میزان که متقاضی وجود داشته باشد وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد تا منابع تسهیلاتی و اراضی موردنیاز را برای ساخت مسکن تخصیص دهد.
قاسمی ضمن اشاره به این که بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سامانه ثمن ثبت نام کردند، اظهار داشت: در یک ماه گذشته دو اتفاق در مورد شرایط ثبت نام سامانه نهضت ملی مسکن رخ داد. اول آنکه مجردان امکان ثبت نام در سامانه را دارند که این افراد باید در هنگام تحویل واحد مسکونی مستندات ازدواج خویش را ارائه بدهند. همینطور در فرم ج سابق زمان طولانی برای افرادی که باید صاحب ملک نباشند پیشبینی شده بود که مصوبه جدید شورایعالی مسکن این زمان را کاهش داده است.
وی خاطرنشان کرد: به وزارت راه و شهرسازی اختیار داده شده تا افرادی که صاحب مسکن نیستند بتوانند صاحب خانه شوند. درصورتیکه تعاونی هایی وجود داشته باشند که اراضی داشته باشند و یا واحدهای آنها به اتمام نرسیده باشد در طرح جهش تولید مسکن به آنها تسهیلات می دهیم و با آنها برای همکاری در ساخت مسکن و تحویل به متقاضیان همکاری خواهیم کرد.
قاسمی درمورد مالیات برخانه های خالی اعلام نمود: بخشی از خانه های خالی با خوداظهاری شناسایی می شود. وزارت راه و شهرسازی آمار خانه های خالی را که بر مبنای خوداظهاری تکمیل شده، شناسایی کرده است. همچنین، بخش عمده خانه های خالی در ارتباط با اشخاص حقوقی است که به سازمان امور مالیاتی اعلام شده است.
منبع:

1400/09/06
21:03:54
5.0 / 5
963
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , رنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP