مهر بررسی كرد؛

بازگشت آرامش به بازار بلیت هواپیما

بازگشت آرامش به بازار بلیت هواپیما

پروازهای داخلی از عصر روز گذشته و همزمان با ابلاغ مصوبه اخیر شورایعالی هواپیمایی با کاهش قیمت روبرو شده است.به گزارش شاپ به نقل از مهر، از روز گذشته دوشنبه اول آذر با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت مسافرگیری در پروازهای داخلی برداشته شد و هواپیماها می توانند با ظرفیت کامل مسافر سوار کنند.
این در حالی است که شرکتهای هواپیمایی بعد از اعمال محدودیت ۶۰ درصدی ظرفیت پروازهای داخلی از آغاز آبان سال قبل با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا، مبادرت به افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به نرخ نامه خرداد ۱۳۹۹ کرده بودند؛ نرخ نامه خرداد ۱۳۹۹ هم نسبت به آخرین افزایش قیمت بلیت هواپیما در بهمن ۱۳۹۸، افزایش ۲۰ درصدی داشت که عملاً به رشد ۳۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما در یک سال گذشته و رسیدن قیمت برخی پروازهای داخلی به ارقام نجومی بالای یک میلیون تومان منجر شده بود.
با این حال بعد از لغو محدودیت پذیرش مسافر در پروازهای داخلی با تصویب ستاد ملی مقابله کرونا از روز گذشته دوشنبه ۱ آذر ماه، شورایعالی هواپیمایی به ریاست وزیر راه و شهرسازی در ابتدای هفته جاری برگزار و به دستور رستم قاسمی مقرر شد تا نرخ بلیت پروازهای داخلی کاهش پیدا کند.
میزان کاهش قیمت بلیت هواپیما، نرخ ثابتی نداشت ولی به قول محمد محمدی بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، متوسط کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی ۱۵ درصد است؛ هر چند مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی یکشنبه ۳۰ آبان در گفتگو با خبرنگار مهر از کاهش میانگین ۱۲ تا ۱۳ درصدی نرخ بلیت هواپیما اطلاع داده بود.
در حال حاضر کاهش نرخ بلیت پروازهای داخلی در همه مسیرها اعمال شده است؛ ضمن این که مقرر است به دستور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به ایرلاین ها، مسافرانی که بلیت ها را با قیمت های بالاتر خریداری نموده بودند، مابه التفاوت نرخ های جدید و قدیم را دریافت نمایند.
تهران-مشهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت بلیت پرواز
قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد که به یک میلیون تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در ایام گذشته رسیده بود، برای روزهای میانی هفته به زیر ۷۰۰ هزار تومان در بعضی ساعات کم تردد و کمی بیشتر از ۷۰۰ هزار تومان در ساعات پرتقاضا کاسته شده است؛ قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد برای روزهای پایانی هفته هم تا ۸۰۰ هزار تومان عرضه می شود.
در نرخ نامه جدید، سقف قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد ۹۶۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.تهران-کیش ۶۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
مسیر پرواز تهران-کیش هم از ارقام میلیونی به زیر یک میلیون تومان افت کرده است. برخی ایرلاین ها در ساعات کم تقاضا بلیت تهران-کیش را بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و برای ایام پیک سفر کمی بالاتر از ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسانند.

برای سایر مسیرهای پر تردد از قیل تهران-اهواز، تهران-قشم و تهران-شیراز هم شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت بلیت برای پروازهای ساعات خلوت تر و تا ۲۰ درصدی برای ایام پیک سفر هستیم.


منبع:

1400/09/02
16:20:32
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: آرامش , بازار , رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP