پرداخت ۳۰ درصد حداقل دستمزد به شرط جذب فارغ التحصیلان

پرداخت ۳۰ درصد حداقل دستمزد به شرط جذب فارغ التحصیلان

کارفرمایانی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را در واحدهای خود به کار گیرند از 30 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار بعنوان یارانه بهره مند می شوند.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه­های خرد، کوچک و متوسط، زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه توسط جویندگان کار خصوصاً شغل ­اولی­ ها بوسیله تعامل با نیروهای متخصص و با تـجربه، انتـقال دانش و فـناوری به بنگاه اقتصادی با ورود نیروی جوان و افزایش تولید و سرمایه گذاری در بخش­های تعاونی و خصوصی بعنوان یکی از سیاست­های فعال بازار کار تدوین و اجرا شده ­است.
جامعه هدف این طرح، جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال و همین طور بنگاه­های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان­های کم برخوردار از اشتغال استان های مشمول طرح است.
برمبنای آخرین آمار عملکرد طرح یارانه دستمزد تا حالا ۳۸ هزار و ۹۷۵ نفر در این طرح ثبت نام کرده که از این تعداد بیش از ۳۳ هزار نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده اند. این طرح همین طور مشارکت ۶۸۰۸ کارفرما را در پی داشته است.بررسی توزیع جغرافیایی اجرای طرح نشان میدهد استان خوزستان با ثبت بیشترین تعداد داوطلب، کارفرما و قرارداد منعقده پیشتاز این طرح بوده است.

بیشترین تعداد کارفرمای استقبال کننده از طرح بعد از خوزستان متعلق به کرمانشاه بوده و استان مازندران بیشترین تعداد جویندگان کار ثبت نام کرده و قرارداد بسته پس ازخوزستان را به خود مختص کرده است.

داوطلبان و جویندگان کار جهت بهره مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای بهره مندی از مزایای طرح و دریافت یارانه دستمزد می توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.
1400/08/29
23:58:51
5.0 / 5
927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP