نایب رئیس اول اتاق بازرگانی اصفهان انتقاد كرد؛

بیگانگی فارغ التحصیلان رشته های صنعتی با صنعت و فرایندهای صنعتی

بیگانگی فارغ التحصیلان رشته های صنعتی با صنعت و فرایندهای صنعتی

به گزارش شاپ اصفهان نایب رییس اول اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: امروز خیل عظیم نیروی فارغ التحصیل تشنه کار داریم و از طرفی صنایع هم نیازمند نیروی کار ماهر است، اما این دو همدیگر را پیدا نمی کنند.بهرام سبحانی، امروز (شنبه-۲۹ آبان ماه) در همایش ملی پویش اشتغال که در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار می شود، با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی دوره نهم با شعار توجه به شاخص ها فعالیت خویش را آغاز کرد، اظهار نمود: در حالیکه اصفهان اولین استان صنعتی کشور است، اما در شاخصهای کسب و کار پایین تر آمارهای جهانی قرار دارد.

وی با تکیه بر این که وجود صنایع مختلف در اصفهان می تواند در اشتغال و تولید ناخالص استان موثر باشند، خاطرنشان کرد: متاسفانه فعالیت این صنایع در استان، انتظارها را برآورده نمی کند و به شکلی نیروی کارآمد نداریم.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، نایب رییس اول اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: امروز خیل عظیم نیروی فارغ التحصیل تشنه کار داریم و از طرفی صنایع هم نیازمند نیروی کار ماهر است، اما این دو همدیگر را پیدا نمی کنند.

وی اظهار داشت: متاسفانه فارغ التحصیلان رشته های صنعتی با صنعت و فرایندهای صنعتی بیگانه است و تنها برپایه نظریه مطلق پیش رفته اند.

سبحانی با اشاره به اینکه برای رفع این نقیصه در بهار سال ۹۸ اتاق بازرگانی با دانشگاه آزاد اسلامی در تهران تفاهمنامه ای امضا کرد، اظهار داشت: در طرح پویش باید خلاء ها رفع گردد و دانشجو به صورت همزمان با تحصیل به صورت عملی با محیط کار و صنعت آشنا شود.

وی افزود: بدین منظور سرای نوآوری را در رشته های مختلف در اتاق بازرگانی ایجاد کردیم که کارفرمایان و صنعتگران نیازهای خویش را اعلام می کند و از طرفی دانشجویان در رشته های مختلف بتوانند در این سرا، رشته تحصیلی خویش را کاربردی کنند.

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی اصفهان با تکیه بر این که طرح پویش تابحال دستاورهای خوبی به همراه داشته است، اظهار نمود: خوشبختانه طی دو سال قبل شاهد تغییراتی در بهبود وضعیت اشتغال، و کاهش نرخ بیکاری در استان بوده ایم و این طرح در اصفهان به صورت پایلوت موفق بوده و مقرر است در کل کشور اجرا شود.

وی تصریح کرد: قطعا زمانی که نیروی کار توانمند به محیط کار وارد شود، ابتکار و نوآوری هم خواهد داشت.

منبع:

1400/08/29
20:28:48
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: تولید , دانشجو , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP