وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی عنوان كرد

برنامه ریزی برای ایجاد 20 هزار شغل برای زنجانی ها

برنامه ریزی برای ایجاد 20 هزار شغل برای زنجانی ها

به گزارش شاپ زنجان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در نیمه دوم امسال و سال آینده ایجاد 20 هزار شغل برای استان برنامه ریزی می شود.حجت الله عبدالملکی، امشب (۲۷ آبان ماه) در جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار نمود: نرخ مشارکت این استان ۵ درصد بیشتر از میانگین کشور است و ۴۵ درصد جمعیت استان زنجان در بخش های مختلف شاغل هستند.

وی اضافه کرد: گفته می شود آمار بیکاری استان ۷ درصد است که احتمال می رود این رقم بیشتر باشد و برای نیمه دوم امسال و سال آینده ۲۰ هزار شغل در چهار محور پیش بینی شده است.

این مسئول، صنایع دستی را یکی از محورهای ایجاد اشتغال استان دانست و افزود: محور دیگر صنایع متوسط و بزرگ با تکمیل زنجیره ارزش و تکمیل زیرساخت ها است که مورد توجه قرار دارد. بطور مثال در واگن سازی ایریکو که ارزش زیادی در استان دارد، با تقاضا برای تولید قطار اتوبوسی و اتوبوس بین شهری، اشتغال این شرکت از ۵۰۰ نفر به ۲۰۰۰ نفر می رسد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شرایط بخش کشاورزی، اظهار داشت: در بخش کشاورزی تمرکز بر محصولات کم آب بر و در زمینه خدماتی تمرکز بر گردشگری و فناوری اطلاعات خواهد بود.

عبدالملکی با تاکید بر به کارگیری کارآفرینان حرفه ای موجود در استان برای ایجاد شغل، اشاره کرد: شهرستان خرم دره مانند جزیره شده که باید بخشی جدا و به ابهر متصل شود و اگر در اصلاح کاربری زمینی برخی زمین ها تجدید نظر شود، مشکل مسکن برخی تعاونی ها حل خواهد شد.

این مسئول اشاره کرد: مدیران استانی توجه نمایند که طرح های ناتمام زیادی وجود دارد و باید برای کاهش آن روی راهبرد بخش خصوصی و دولتی اقدام گردد تا تکمیل پروژه ها، فرصتی برای بخش خصوصی شود.

منبع:

1400/08/28
14:00:59
5.0 / 5
1050
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP