خانه در مناطق متوسط تهران چند؟

خانه در مناطق متوسط تهران چند؟

به گزارش شاپ پنج منطقه در شهر تهران شامل مناطق ۴، ۵، ۷، ۸ و ۱۳ محدوده اقشار متوسط به حساب می آید که قیمت خانه در این نقاط حدودا با میانگین شهر تهران در یک سطح قرار دارد؛ طی هفت ماه گذشته بازار مسکن این مناطق با ثبات همراه بوده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مناطق ۴، ۵، ۷، ۸ و ۱۳ محدوده مورد نظر اقشار متوسط است که حدودا قیمت خانه در این مناطق با میانگین شهر تهران در یک محدوده با مقداری نوسان قرار دارد. هم اکنون متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه ۴ معادل ۳۳.۲ میلیون تومان، منطقه ۵ به میزان ۳۸.۲ میلیون تومان، منطقه ۷ بالغ بر ۲۹.۹ میلیون تومان، منطقه ۸ معادل ۲۸.۵ میلیون تومان و منطقه ۱۳ به میزان ۲۸.۳ میلیون تومان است. متوسط قیمت مسکن شهر تهران در مهرماه ۱۴۰۰ هم ۳۱.۶ میلیون تومان در هر متر مربع بود.

کاهش ۱.۵ درصدی قیمت مسکن در منطقه ۴
در منطقه ۴ قیمت مسکن طی یک ماه گذشته ۱.۵ درصد کاهش پیدا کرد و به صورت میانگین از متری ۳۳.۷ میلیون تومان به متری ۳۳.۲ میلیون تومان در مهرماه ۱۴۰۰ رسید. منطقه ۴ معمولاً جزو محدوده های پرمعامله در تهران به حساب می آید که در مهرماه ۱۴۰۰ هم با ۴۴۰ فقره معامله رتبه چهارم تعداد معاملات شهر تهران را بعد از مناطق ۵، ۲ و ۱۰ به خود اختصاص داد. منطقه ۴ در شمال شرقی تهران محدوده وسیعی را شامل می شود که محله های شمس آباد، مجیدیه، شرابخانه، شیان، نارمک شمالی، تهرانپارس، خاک سفید، قاسم آباد و شمیران نو همچون محله های این منطقه است.

منطقه ۵ رتبه اول معاملات
قیمت خانه در پرتقاضاترین محدوده شهر تهران یعنی منطقه ۵ طی یک ماه اخیر ۱.۶ درصد افزایش پیدا کرد که رقم نگران کننده ای نیست. در واقع بازار مسکن شهر تهران به صورت کلی طی هفت ماه گذشته در ثبات نسبی قرار داشته است. متوسط قیمت خانه در منطقه ۵ از متری ۳۷.۶ میلیون تومان در شهریورماه ۱۴۰۰ به ۳۸.۲ میلیون تومان در مهرماه رسید. منطقه ۵ در شمال غربی تهران شامل محله هایی همچون پونک، شهران، جنت آباد، شهرزیبا، اکباتان، بلوار فردوس، باغ فیض، فرحزاد، سازمان آب و شاهین است.
منطقه ۷ بعنوان یکی از مناطق نسبتا پرتقاضا در شهر تهران است که مهرماه سال جاری رتبه پنجم از نظر تعداد معاملات را با ۳۲۹ فقره به خود اختصاص داد. قیمت هم طی یک ماه گذشته با رشد ۴.۹ درصدی از متری ۲۸.۵ میلیون تومان شهریورماه به ۲۹.۹ میلیون تومان در مهرماه رسید. عباس آباد، حشمتیه، نظام آباد، وحیدیه، سیدخندان، عشرت آباد، بهشتی، بهجت آباد، مدنی، سبلان و هفت تیر همچون محله های منطقه ۷ به حساب می آید. این منطقه با مناطق ۳ و ۴ از شمال، از شرق با منطقه ۸، از غرب با منطقه ۶ و از جنوب با مناطق ۱۲ و ۱۳ همسایگی دارد.

ثبات بازار مسکن در منطقه ۸
منطقه ۸ هم طی یک ماه گذشته رشد اندک یک درصد قیمت مسکن را تجربه نمود و از ۲۸.۲ میلیون تومان به ۲۸.۵ میلیون تومان در هر متر مربع رسید. این منطقه در مهرماه سال جاری جایگاه پنجم (مشترک با منطقه ۷) از نظر تعداد معاملات با ۳۲۹ فقره را به خود اختصاص داد. محله های نارمک، مجیدیه، تسلیحات، وحیدیه، دردشت، تهرانپارس غربی، مدائن و زرکش همچون محله های منطقه ۸ است. این منطقه در شرق تهران قرار دارد که از شمال به منطقه ۴ از جنوب به منطقه ۱۳ و از شرق به منطقه ۷ ختم می شود.

افت ۵.۳ درصدی قیمت در منطقه ۱۳
همینطور طی یک ماه اخیر قیمت مسکن در منطقه ۱۳ با کاهش ۵.۳ درصدی روبرو شده است. این منطقه شرق تهران قرار دارد که از شمال به خیابان دماوند، از جنوب به خیابان پیروزی، از شرق به بزرگراههای یاسینی و دوران و از غرب به خیابان هفده شهریور منتهی می شود. آشتیانی، امامت، پیروزی، تهران نو، حافظیه، دهقان، زاهد گیلانی، زینبیه، سرخه حصار، شورا، شهید اسدی، صفا، قاسم آباد و نیروی هوایی از محله های منطقه ۱۳ است.

فروشندگان مسکن باز هم کوتاه آمدند
بازار مسکن شهر تهران در ۳۰ روز منتهی به ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰ با کاهش ۱.۳ درصدی قیمتهای پیشنهادی روبرو شده است. بعد از افزایش نسبی نرخهای پیشنهادی در سه ماهه تابستان، قیمتهای قطعی در مهرماه ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد. آخرین وضعیت بازار در نیمه آبان ماه هم گویای آن می باشد که قیمت آگهی ها طی یک ماه اخیر ۱.۳ درصد پایین آمده است.
هم اکنون نرخ پیشنهادی هر متر مربع مسکن شهر تهران بر مبنای اطلاعات یک سامانه ملکی ۵۰.۳ میلیون تومان است که با وزن دهی بر مبنای توزیع آماری معاملات مسکن در مناطق مختلف به ۳۲.۳ میلیون تومان می رسد. این تفاوت در واقع فاصله قیمتی بین آنچه مالکان در نظر دارند با نرخ قطعی میانگین معاملات است. بیشترین کاهش نرخهای پیشنهادی بر مبنای قیمت هر متر مربع در مناطق ۲۰، ۱۹ و ۵ به ترتیب با ۳ درصد، ۲.۲ درصد و ۱.۸ درصد کاهش و بالاترین افزایش قیمت به مناطق ۲، ۱۷ و ۱ به ترتیب با ۵.۱ درصد، ۴.۶ درصد و ۴.۱ درصد رشد در یک ماه گذشته مربوط می شود.
از بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در ۳۰ روز اخیر قیمتهای پیشنهادی در مناطق ۱، ۲، ۶، ۷، ۸، ۱۲، ۱۳، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۲۲ افزایش و در سایر مناطق کاهش داشته است. به صورت میانگین هم در شهر تهران نرخهای پیشنهادی بدون وزن دهی ۱.۳ درصد و با وزن دهی ۱.۱ درصد کاهش پیدا کرد.
از سوی دیگر آمار و ارقام از افزایش تمایل برای فروش مسکن طی ۱۵ روز ابتدای آبان ماه حکایت دارد. درصد تغییرات تعداد آگهی های یک ماه منتهی به نیمه آبان ۱۴۰۰ نسبت به ۳۰ روز قبل نشان داده است عرضه ملک ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است که می تواند تحت تأثیر رکود بازار، کاهش فصلی معاملات در پاییز و تأثیر روانی آغاز ثبت نام برای واحدهای جهش تولید و تأمین مسکن توسط دولت باشد.1400/08/19
12:32:50
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: بازار , تولید , ثبت نام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP