رییس اتحادیه املاك:

دفاتر املاک متخلف با همکاری پلیس پلمب می شوند

دفاتر املاک متخلف با همکاری پلیس پلمب می شوند

به گزارش شاپ رئیس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: برخی دفاتر املاک که تخلفاتی مثل عدم ارائه کد رهگیری، اضافه دریافت یا دریافت بیعانه را مرتکب می شوند در همکاری بازرسان اتحادیه و نیروی انتظامی با آنها برخورد می شود که به تازگی ۶۹۳ مورد تذکر به این واحدها داده شده است.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، مصطفی قلی خسروی در نشستی با حضور بازرسان اتحادیه مشاوران املاک تهران و خبرنگاران اظهار نمود: نیروی انتظامی در برخورد با دفاتر املاک متخلفی که از جانب بازرسان اتحادیه مشاوران املاک، تخلف آنها محرز می شود همکاری مناسبی با ما دارد که از آنها کمال تشکر را دارم. تمام امنیت ما در کشور به برکت نیروی انتظامی، این افراد مومن و پرکار است.
وی اضافه کرد: بر مبنای منشور ضوابط و مقررات دستورالعمل اجرایی مشاوران املاک، تکالیف در ۱۶ بند مشخص شده که بازرسان اتحادیه به آن توجه می کنند. بعضی از این موارد شامل عدم رویت اصل سند و مدارک هویتی متعاملین، عدم گرفتن کد رهگیری، دریافت مبلغ اضافه برای کد رهگیری، تنظیم قرارداد صوری، اضافه دریافت، تنظیم قرارداد برای ملکی که سندش در بازداشت است، استفاده از کارتخوان واحد صنفی و دریافت بیعانه است که اتحادیه به این موارد حساس است و از راه ۲۰۰ بازرس شهر تهران با آنها برخورد می کند. در هر منطقه از شهر تهران ۸ تا ۱۰ بازرس داریم.
رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: از ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ به مدت یک هفته ۶۹۳ واحد صنفی در شهر تهران اخطار دریافت کرده اند که نیروی انتظامی با آنها برخورد کرده است.
خسروی با اشاره به اینکه گاها از صحبتهایی که در جمع دوستانه صورت می گیرد سوءبرداشت می شود اظهار داشت: در یک نشست صمیمانه بنده عرض کردم پلیس کارش حساس است و برخی پلیس ها شیشه خرده دارند که منظورم پلیس آمریکا و انگلیس بود اما بخاطر شرایط بد جسمی نتوانستم کلام را ادامه دهم. در ادامه می خواستم عرض کنم پلیس ما نیروی انتظامی به معنای نظم دهنده است که متاسفانه امکان تکمیل جمله فراهم نشد. از این صحبت برداشتهای منفی شده که همین جا از نیروی انتظامی عذرخواهی می کنم. پدر خود بنده پلیس بوده و اگر خدای نکرده جسارتی به نیروی انتظامی بشود به پدر من هم منتسب خواهد شد. ازاین رو همواره باید به سبزپوشان نیروی انتظامی احترام بگذاریم.
وی همینطور ضمن اشاره به انتقاد برخی نمایندگان مجلس از صنف مشاوران املاک اظهار داشت: برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که همگی باسواد و اندیشمند هستند خواهان ساماندهی اتحادیه املاک شدند که ما هم در زمینه ساماندهی و اصلاح، مشکلی نداریم. به هر حال خودپالایشی منجر به پیشرفت می شود که از آن استقبال می نماییم. ازاین رو از نمایندگان محترم دعوت می کنم به اتحادیه تشریف بیاورند تا اگر مقرر است برای صنف مشاوران املاک، قوانین و مقرراتی را تنظیم کنند حرف ما را هم بشنوند و از نظرات کارشناسان و دلسوزان صنف استفاده کنند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: با شناختی که از آقای قالیباف ریاست مجلس دارم ایشان را فردی می شناسم که از نظرات کارشناسان استفاده می نمایند. ضمن احترام به همه نمایندگان مجلس، بنده عرض می کنم مبحث تعیین حقوق ثابت برای مشاوران املاک، امکان پذیر نیست و باید در این حوزه همفکری بیشتری با ما صورت بگیرد.
خسروی در بخش دیگری از صحبتهای خود، جایگاه رئیس اتاق اصناف ایران را بالا دانست و اظهار داشت: پیش از این فردی که بنده برای او احترام قائلم به ریاست کمیسیون املاک منصوب شده بود که تخصصش در زمینه دیگری بود. در این خصوص رایزنی و نامه نگاری کردیم که خوشبختانه رئیس اتاق ایران به این پیشنهادات ما جواب مثبت داد و آقای جهانگیری را که ریاست اتحادیه املاک اصفهان بود به ریاست کمیسیون املاک برگزیدند. با شناختی که از آقای جهانگیری دارم ایشان فردی مومن، خردمند و متواضع است که امیدواریم حضور او منشأ خیر و برکت برای صنف املاک در سرتاسر کشور باشد.
منبع:

1400/08/18
21:20:07
5.0 / 5
961
تگهای خبر: رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP