معاون وزیر جهادكشاورزی خبر داد؛

توزیع ماهانه ۱ و هشت دهم میلیون تن نهاده دامی برای پشتیبانی از دامداران

توزیع ماهانه ۱ و هشت دهم میلیون تن نهاده دامی برای پشتیبانی از دامداران

به گزارش شاپ معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: ماهانه یک میلیون و 800 هزارتن جو، ذرت و کنجاله برای پشتیبانی از دامداران توزیع می شود.



به گزارش شاپ به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین دماوندی نژاد از افزایش توزیع نهاده به سبب خشکسالی بی سابقه و کاهش علوفه مورد نیاز در استانهای مختلف کشور آگاهی داد و اظهار داشت: ماهانه یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن جو، ذرت و کنجاله برای پشتیبانی از دامداران و عشایر توزیع می شود.
وی اضافه کرد: سیاست وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده های دامی برای پشتیبانی از عشایر و دامداران صنعتی و سنتی است که بخش مهمی از پرورش و نگهداری دام و طیور در کشور از دام روستایی و عشایر تامین می شود.
دماوندی نژاد با اشاره به این که کشور درگیر خشکسالی بی سابقه است و این خشکسالی تقاضا نهاده دامی را ۲ برابر کرده است، اظهار داشت: وزرات جهاد کشاورزی با مکانیزم برنامه ای و سهمیه ای که از پیش تعیین شده در تلاش است که در موعد مقرر به شکل ماهانه این نیاز را برای بخش دام صنعتی، طیور صنعتی، دام روستایی و عشایری تامین کند.
وی اظهار داشت: متوسط ماهانه ۹۰۰ هزار تن ذرت، ۵۰۰ هزار تن جو و ۴۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای بخش دام صنعتی، طیور صنعتی، دام روستایی و عشایری توزیع شده است.
دماوندی نژاد به حمایت کامل از مرغداری ها فعال در بخش مرغ گوشتی و تخم گذار اشاره نمود و اظهار داشت: بمنظور کاهش مشکلات این بخش، اصلاح قیمت ها انجام شد تا این روند مؤثرترین موانع پیش روی تولیدکنندگان این حوزه را برطرف شود و تولیدکنندگان بدون دغدغه تولید مطمئن و پایدار داشته باشند.
وی اضافه کرد: اکنون در بازار مرغ وتخم مرغ تعادل به وجود آمده و تولید توسط تولیدکنندگان شکل گرفته و به بازار روانه شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار دارد.
دماوندی نژاد با اشاره به اجرای طرح اصلاح نژاد دام سبک اظهار داشت: ارزیابی برای اجرای این طرح در دست بررسی می باشد تا بعد از بررسی، برنامه آینده برای اصلاح نژاد دام اطلاع رسانی خواهد شد.

1400/08/17
10:09:19
5.0 / 5
951
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP