بهروزی فر مطرح كرد

حرکت منسجم قوای سه گانه لازمه تحقق وعده دولت برای ایجاد اشتغال

حرکت منسجم قوای سه گانه لازمه تحقق وعده دولت برای ایجاد اشتغال

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی حرکت منسجم و متحد قوای سه گانه را از الزامات تحقق وعده های دولت برای ایجاد اشتغال دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفیت ها و قابلیت ها و همین طور دعوت سرمایه گذاران داخل و خارج از کشور به سرمایه گذاری تاکید نمود.


خلیل بهروزی فر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ما ظرفیت های زیادی در داخل کشور در ابعاد مختلف داریم که متاسفانه نتوانستیم از آنها بهره بگیریم. اینها جزو سرمایه های اصلی کشور ما بشمار می رود. از طرف دیگر نیروی انسانی هم جزو سرمایه های اجتماعی ماست و باید برای آن سرمایه گذاری درستی شود. کشور ما ظرفیت های متنوعی دارد که تعدادی از آنها بالفعل هستند و برخی بالقوه هستند که باید بالفعل شوند. همین طور بسیاری از ظرفیت ها ناشناخته اند و باید شناسایی شوند.
وی ادامه داد: دولت و مجلس اهدافی پیش روی خود دارند که یکی از آنها اشتغال جوانان است که باید آنرا جزو اولویت های اول خود قرار دهند. کما این که رهبری هم در فرمایشات خود، سیاست ها و تدابیری که ابلاغ کردند اقتصاد، معیشت و اشتغال جوانان را بعنوان اولویت بیان نمودند. لازمه تحقق این سیاست این است که ظرفیت ها دقیقا شناسایی شوند. ما باید از این سرمایه ها به نحو احسن استفاده نمائیم.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس افزود: اگر دولت، مجلس و قوه قضاییه در رابطه با بحث تولید منسجم و متحد حرکت کنند، مطمئنا یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل تا اختتام ۱۴۰۱ و برنامه ریزی دولت انقلابی و مردمی آقای رئیسی برای ایجاد ۴ میلیون شغل در ۴ سال، می تواند محقق شود.
بهروزی فر افزود: ما سرمایه ها، قابلیت ها و ظرفیت هایی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری، معادن و شرکت های بزرگ هلدینگ داریم که دولتی هستند و می توان آنها را از انحصار خارج کرد. اگر سرمایه گذاران در داخل و خارج از کشور دعوت به سرمایه گذاری شوند و امنیت سرمایه گذاری برای ایشان حاصل شود، ما چیزی کم نداریم. خداوند برای این کشور نعمات زیادی داده که می تواند هم از حیث اقتصادی روی پای خود بایستد و هم می تواند اشتغال را تقویت کند.
این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلان اینکه تولید پیشران اقتصاد در هر کشوری است، افزود: تقویت تولید در درجه اول می تواند کشور را از حیث رشد اقتصادی بجای قابل قبولی برساند. مجلس به ضرس قاطع به دنبال این قضیه است و این هماهنگی و همراهی بطور کامل وجود دارد.
او در آخر افزود: ما در رابطه با بحث سهام عدالت که سرمایه عظیمی برای قریب به ۴۹ میلیون نفر جمعیت کشور است مصمم هستیم قدم های موثری برداریم چونکه معتقدیم این سرمایه می تواند در امتداد شکوفایی اقتصاد کشور استفاده گردد و تاثیر زیادی دراین زمینه داشته باشد.1400/08/15
11:37:32
5.0 / 5
1387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP