عیسی زاده:

موانع بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال برداشته شود

موانع بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال برداشته شود

به گزارش شاپ یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که اگر بروکراسی اداری برای ورود بخش خصوصی به حوزه اشتغال برداشته شود، حتی بیشتر از یک میلیون شغل در سال ایجاد خواهد شد اما اگر شرایط اینطور پیش برود ایجاد اشتغال نشدنی است.


مهدی عیسی زاده در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به وعده رئیس جمهور برای ایجاد ۴ میلیون شغل در ۴ سال و مصوبه اخیر شورای اشتغال برای ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار شغل تا آخر سال ۱۴۰۱، اظهار نمود: دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در سال وعده داده و من به جرأت می توانم بگویم اگر دولت مسیر اشتغال را هدایت کند و این بروکراسی اداری را بردارد که بخش خصوصی بتواند وارد شود، حتی بیشتر از یک میلیون شغل در سال ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه من بخش خصوصی پول، امکانات و دستگاه آورده و به سادگی می تواند برای ۱۵۰۰ نفر شغل ایجاد نماید، اما ۷ ماه است که من برای آنها دوندگی می کنم و هنوز درگیر و دار اداری مانده ام با وجود این که دستور رئیس جمهور، وزیر و معاون رئیس جمهور قبلی را دارم اما هنوز اندر خم یک کوچه ایم که اگر اینطور پیش برود ایجاد اشتغال نشدنی است.
این نماینده مجلس افزود: در بعضی موارد احتیاج به اعتبار دولتی هم نیست، بخش خصوصی آماده ایجاد اشتغال است و آمادگی کامل خویش را اعلام نموده و تنها کافی است که سیستم های اداری مسیر را برای بخش خصوصی هموار کنند.
عیسی زاده تصریح کرد: ما کشور ثروتمندی هستیم ولی نمی دانیم از این ثروت چطور استفاده نماییم، بخش خصوصی که من پشتیبانش هستم، ۷ ماه است دوندگی می کند اما به جایی نمی رسد طبیعی است که خسته می شوند. آنها برای گرفتن یک امتیاز جزئی مانند آب، برق و مجوز اکتشاف چقدر باید دوندگی کنند. پولشان هم در جیبشان است، یک ریال هم اعتبار دولتی و بانکی نمی خواهند بگیرند. ما باید به اینها تشویقی بدهیم. در همه دنیا این ها را تشویق می کنند. در کشورهای همسایه به این افراد تسهیلات بانکی و زمین تشویقی می دهند اما ما حتی مسیر مجوزها را برایشان هموار نمی نماییم.
این عضو کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: وقتی بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال اعلام آمادگی می کند، بلافاصله وزارت خانه باید مسیر را هموار کند و از وزیر تا رده های پایین همه برای آنها خبردار بایستند. امیدوارم ان شاءالله این اراده در دولت وجود داشته باشد و مشکلات حوزه اشتغال هم مرتفع شود.




منبع:

1400/08/14
16:45:36
5.0 / 5
1001
تگهای خبر: دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP