ثبت نام مجردها برای مسکن فعلا در حد پیشنهاد است

ثبت نام مجردها برای مسکن فعلا در حد پیشنهاد است

به گزارش شاپ طرح مبحث امکان ثبت نام مجردها در طرح جهش تولید مسکن به شرط ارائه مدرک در زمان تایید نهایی نام افراد فعلاً در حد پیشنهاد است که باید به تایید شورایعالی مسکن یا هیات دولت برسد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، ثبت نام برای واحدهای طرح جهش تولید و تأمین مسکن در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir در حال انجام می باشد و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده امکان ثبت نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن برای افراد مجرد در شرف ازدواج فراهم گردد. البته با این شرط که در زمان تایید نهایی ثبت نام، مدارک و عقدنامه خویش را برای اثبات متاهل بودن ارائه دهند. این پیشنهاد به شورایعالی مسکن ارائه شده که در دست بررسی می باشد و هنوز به تایید نرسیده است. در هیات دولت هم امکان بررسی این مورد وجود دارد که در صورت تصویب می تواند شکل اجرایی به خود بگیرد.
اما هم اکنون چهار گروه از افراد مجرد امکان ثبت نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن را دارند. گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و الان مجردِ سرپرست خانوار تعریف می شوند. اگر آقا و خانمی مجرد اما سرپرست خانوار باشد می تواند در این طرح شرکت نماید به این مفهوم که قبلا ازدواج داشته و الان با فرزندان خود زندگی می کند.
بنا به قول محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ همینطور معلولین جسمی حرکتی با ۲۰ سال سن شامل مرد و زن می توانند در این طرح شرکت نمایند. نخبگان علمی با تایید بنیاد ملی نخبگان هم می توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت نمایند و محدودیتی برای مجرد بودن آنها وجود ندارد.
استثنایی هم وجود دارد و آن این که خانم هایی که ازدواج نکردند اما ۳۵ سال آنها تمام شده است هم می توانند در این طرح شرکت نمایند اما این استثنا شامل حال مردان نمی گردد.
امکان دارد افراد مجردی که خارج از شمول چهارگانه قرار دارند و برای ثبت نام در طرح جهش تولید و تأمین مسکن اقدام می کنند با خطای سیستم مواجه نشوند اما تا وقتی که پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی شکل اجرایی و قانونی به خود نگیرد طبیعتا امکان دعوت از این افراد در مراحل بعدی وجود ندارد.
ازاین رو گزارش، از روز ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ ثبت نام متقاضیان برای واحدهای طرح تولید و تأمین مسکن در ۳۱ استان و ۴۶۶ شهر در سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir شروع شده است. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی تا آخر روز ۲۹ مهرماه بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کرده اند. محدودیتی برای نام نویسی وجود ندارد و حداقل تا یک ماه امکان ثبت نام وجود دارد. ازاین رو واجدان شرایط بدون دغدغه، ثبت نام را انجام دهند. تا یک ماه آینده پس از تکمیل ثبت نام و همزمان با تکمیل ثبت نام، پالایش اطلاعات انجام می شود و کسانی که بر مبنای شرایط، واجد شرایط دریافت مسکن هستند از راه پیامک به آنها اطلاع رسانی می شود تا مابقی مراحل ثبت نام را طی کنند.
کسانی که در دو روز گذشته موفق به نام نویسی نشده اند امکان دارد مبتلا به اختلال اینترنت یا اشکالات نرم افزاری در سیستم خودشان باشند. به صورت مثال در بعضی موارد باید پیش از نوشتن آدرس www درج شود در حالیکه در بعضی دیگر از موارد نیاز نیست.
یکی دیگر از مشکلات امکان دارد در ارتباط با خط اینترنت یا مشکل نرم افزاری کامپیوتر شخص مورد نظر باشد. برای این مورد سفارش می شود متقاضیان از یک سیستم دیگر استفاده کنند. وزارت راه و شهرسازی مقرر است با جمع بندی نظرات کاربران درمورد موانع ثبت نام، آنها را در این حوزه راهنمایی کنند. بمحض دریافت این اطلاعات، آنرا منتشر خواهیم کرد.
نکته حائز اهمیت دیگر، سکونت پنج ساله در شهر مورد تقاضا است. در این حوزه کسانی که در شهر مادر سکونت داشته اند امکان دارد در شهر خودشان پروژه ای تعریف نشده باشد، ازاین رو مجاز هستند در شهرهای جدید اطراف ثبت نام کنند. به صورت مثال افرادی که در شهر تهران سکونت دارند می توانند برای پرند و هشتگرد تقاضا بدهند اما نمی توانند دماوند یا پاکدشت را انتخاب کنند. کسانی مجاز به ثبت نام در دماوند هستند که ساکن آن محدوده باشند. یا مثلاً افرادی که در شهر اراک استان مرکزی سکونت دارند مجاز به انتخاب امیرکبیر یا مهاجران هستند و نباید تفرش، خمین یا دلیجان را انتخاب کنند. در صورت اشتباه درخواست متقاضی رد خواهد شد. البته در ثبت نام های قبلی در ارتباط با طرح اقدام ملی این موارد بعد از پالایش به اطلاع متقاضیان رسید و برای اصلاح شهر مورد نظر به آنها پیامک ارسال شد.
عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی خواهد بود.1400/08/03
08:45:02
5.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP