در گزارش شاپ اعلام شد؛

بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد

بدعهدی دولت در تسویه مطالبات تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد

رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با انعقاد از تعلل دستگاه های مسئول در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان و همین طور تعیین نوع ارز مواد وارداتی، اظهار داشت: ادامه این روند ما را گرفتار چالش جدی می کند.


هانی تحویل زاده، رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از بدقولی دستگاههای مسئول در انجام تعهدات خود، اظهار داشت: سال قبل یکی از شرکتهای تولید کننده ما تعهد داشته که ۴ میلیون تن شیرخشک تولید نماید و آنرا در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهد. وی با اشاره به اینکه شرکت مذکور به تعهد خود تمام و کمال عمل کرده است، اضافه کرد: متأسفانه سازمان غذا و دارو فقط ۴۰ درصد مطالبات این شرکت را پرداخت کرده و طی یکسال گذشته ۶۰ درصد این مطالبات پرداخت نشده و کوشش های ما برای حل این مسأله بی نتیجه مانده است.
تحویل زاده ضمن اشاره به این که طی این مدت سازمان غذا و دارو عنوان می کند که برای تسویه بدهی این شرکت پول ندارد، اضافه کرد: شرکت تولیدکننده نیز از نظر نقدینگی گرفتار مشکل شده است. تحویل زاده همین طور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مواد اولیه شیرخشک نوزاد نیز همچنان از لحاظ تعیین نوع ارز بلاتکلیف مانده است، مانده و اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداده است، اظهار داشت: اقدامات دستگاه مسئول در این حوزه بسیار کند است و واردکنندگان حتی نمی توانند کالای خودرا به گمرک اظهار کنند چونکه این کالا باید با ارز ۴۲۰۰ تومانی ترخیص شود (با توجه به قیمت گذاری دستوری شیرخشک نوزاد) و اگر تولیدکنندگان اکنون آنرا به گمرک اظهار کنند ناچار به ترخیص با ارز نیمایی (با قیمت ۵ برابر بیشتر) است. وی تصریح کرد: بدین سبب کالا وارد گمرکات شده اما امکان اظهار آن به گمرک وجود ندارد. این فعال صنفی خاطرنشان کرد: ادامه این روند در ماههای آینده کشور را در تولید شیرخشک نوزاد گرفتار چالش جدی خواهد نمود.

1400/08/01
21:23:07
5.0 / 5
1287
تگهای خبر: ارز , تولید , دارو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴