عرضه کارت واکسن دیجیتال برای پروازهای خارجی الزامی شد

عرضه کارت واکسن دیجیتال برای پروازهای خارجی الزامی شد

به گزارش شاپ روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: مسافران پروازهای خارجی موظف به عرضه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادرشده از جانب وزارت بهداشت هستند.


به گزارش شاپ به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، دکتر علی شریفی زارچی سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادر شده از جانب وزارت بهداشت است.
متن نامه بدین شرح است:
«جناب آقای شهرام آدم نژاد معاون محترم حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی
با سلام و احترام
عطف به نامه شماره ۱۰۰/۷۸۹ مورخ ۱۴۰۰/۶/۱۶ جناب آقای دکتر عین اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می رساند تنها مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادر شده از جانب وزارت متبوع می باشد که از راه سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.
لازم به ذکر است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دو بعدی (QR-Code) مندرج روی کارت بوسیله ی یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.
در صورت اصالت کارت، صفحه ای با نشانی https: //vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می دهد.
خواهشمند است دستور فرمائید مبحث فوق به تمامی آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس گردد.
مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکت ها به شکلی صورت گیرد که حداقل دو هفته پیش از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام نمایند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را از راه فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری فرمایند.»
منبع:

1400/07/19
10:20:11
5.0 / 5
1432
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴