یك نماینده مجلس:

آمار غیر واقعی اشتغال در همدان

آمار غیر واقعی اشتغال در همدان

به گزارش شاپ همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که ضعف نظارت در همدان به سبب بی مدیریتی است، بیان کرد: آمار اشتغال در همدان غیر واقعی است و پیگیریم آمار دقیق را درآوریم و مسئولان باید برای ارائه آمار بی اساس پاسخگو باشند.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمدحسین فلاحی در نشست تعدادی از فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر همدان با نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، اظهار نمود: نبود آمار دقیق و ارائه آمار اشتباه از قبیل آمار اشتغال سبب کاهش بودجه استان شده است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد طرح جهش تولید مطرح کرد: طرح جهش تولید شرکت های دانش بنیان از آبان سال قبل در کمیسیون مطرح و طرح مذکور برای تسهیل در مسائل شرکت های دانش بنیان در قالب ۲۰ ماده پیشنهاد شد.
فلاحی افزود: در قالب این طرح تلاش شده موانع از سر راه شرکت های دانش بنیان برداشته شود و بیشتر به قدرت و توانمندی معاونت علمی ریاست جمهوری توجه شده تا وزارت علوم، برای اینکه متولی گری وزارت علوم قدری با پیشرفت شرکت های دانش بنیان نامتناسب بود.
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که نیازمند توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان هستیم، اشاره کرد: در کشور به ۴۰۰ هزار شرکت دانش بنیان نیاز داریم در صورتیکه حالا شمار این شرکتها شش هزار است.
نماینده مردم همدان در خانه ملت در پاسخ به سوالی در مورد نظارت بر دولت مطرح کرد: ما همان مطالبه گران قبل و منتظر کابینه انقلابی و جهادی هستیم و حضور چهره های خسته و ناکارآمد و اهل زد و بند با دولت ها و جناح های مختلف و بی برنامه و بی ایده مانند دولت قبل را برنمی تابیم و از قبل مصصم تر به سوال، تذکر و در نهایت استیضاح به وزیران هستیم چونکه مردم در فشارهای اجتماعی و اقتصادی با امید پای صندوق های رأی حاضر شدند.
فلاحی اضافه کرد: مجلس انقلابی از شایسته سالاری استقبال می کند اما شایسته سالاری به تمام معنا که تعهدی به انقلاب و انقلابی گری و اعتقاد به نظام اسلامی و ولایت فقیه به مفهوم واقعی در کنار تخصص باشد؛ امروز مردم تشنه مدیرانی هستند که در کنار آنان و شنوای دردشان باشند و با تلاش خستگی ناپذیر و کار جهادی روند خسته مدیریت ناکارآمد را تغییر و کشور را به سمت رشد و پیشرفت سوق دهند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد شفافیت هم بیان کرد: در صورتیکه مجلس به شفافیت آرا نمایندگان رأی ندهد نامه ای که از قبل خطاب به رهبر انقلاب تنظیم کرده ایم که برای بخشنامه داخلی مجلس فکری کنند برای اینکه مجلس خود برای خود قانون می نویسد و این تعارض منافع است.
فلاحی در مورد برخی مدیران دارای تخلف اظهار داشت: پرونده مدیران فاسد را تا اختتام دنبال خواهیم کرد و مردم هر فسادی در هر دستگاهی دیدند را به ما گزارش دهند، همین طور در چندروز آینده اکیپ بازرسی برای تخلفات برخی مدیران و دستگاهها به استان می آیند.
منبع:

1400/07/12
10:15:48
5.0 / 5
1328
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP