یك عضو كمیسیون عمران مجلس تاكید كرد

نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما باید اصلاح گردد

نحوه قیمت گذاری بلیت هواپیما باید اصلاح گردد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: شیوع ویروس کرونا به همه کسب وکارها لطمه زده و اساسا ایرلاین ها نیز قسمتی از این مشاغل هستند اما درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ضرورت برخورد با گران فروشی ایرلاین ها، بیان کرد: متاسفانه گران فروشی ایرلاین ها مربوط به امروز نیست و مدتی است که با وجود پیگیری دولت و کمیسیون عمران مجلس از فروش بلیت با نرخ مصوب سر باز زده است. در بحث اربعین نیز باردیگر شاهد تخلف ایرلاین ها هستیم و کمیسیون عمران نیز بطور جدی پیگیر این مساله است.
ایشان سپس اظهار نمود: ایرلاین ها مدعی هستند که در راه تهران به نجف باید یک طرف را خالی برگردند و این نرخ تعیین شده برای آنان صرفه اقتصادی ندارد. اگر این مطلب هم درست باشد، حالا دیگر سازمان هواپیمایی کشوری نرخ را تعیین کرده و افزایش قیمت تخلف است. کمیسیون عمران این دفعه تا برخورد با ایرلاین های متخلف این مساله را دنبال می کند.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: ایرلاین ها علت اصلی گران فروشی را استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیماها و شرایط اقتصادی اعلام می کنند. شیوع ویروس کرونا به همه کسب وکارها لطمه زده و اساسا ایرلاین ها نیز قسمتی از این مشاغل هستند. اما این درست نیست که بار این مشکلات را با گران فروشی به دوش مردم انداخت.
ایشان سپس اشاره کرد: لازم است شیوه قیمت گذاری تغییر کند و ما به سمت تصحیح قانون در این عرصه حرکت نماییم. نمی توان همه بار را بر دوش مردم انداخت. قیمت گذاری بلیت هواپیما باید به نحوی باشد که هم به مردم فشار وارد نشود و بخش قابل توجهی را از دسترسی به حمل و نقل هوایی محروم نکند و هم ایرلاین ها با کمک دولت متضرر نشوند.1400/07/06
11:04:52
5.0 / 5
1159
تگهای خبر: آسیب , قیمت , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP