سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس

سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس

شاپ: صندوق های سرمایه گذاری سهامی کیان دیجیتال را می توان بعنوان یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس در نظر داشت.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، یکی از با اهمیت ترین موضوعات در بازارهای سرمایه، مفهوم سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس است. متاسفانه خیلی از سرمایه گذاران انتظار دارند تا بورس مانند چراغ جادو عمل کند. اما افراد باتجربه در بازار سرمایه نظر دیگر و بینش متفاوتی دارند. از وارن بافِت گرفته تا ایلان ماسک و دیگر سرمایه داران و سرمایه گذاران و استادان این حوزه بر سر یک موضوع اتفاق نظر دارند که سرمایه گذاری باید با افق دید طولانی مدت صورت گیرد. سرمایه گذاری نیز مانند ساخت یک خانه یا شروع یک کسب وکار و رساندن آن به نقطه موفقیت نیاز به گذر زمان و استمرار دارد. متاسفانه خیلی از ما تصور می نماییم با قرار دادن پول خود در یکی از گزینه های سرمایه گذاری، دیگر هر کاری که باید انجام می دادیم را انجام داده ایم؛ بدین سبب توقع داریم که پس از گذشت چند روز یا مدت کمی، باید موج عظیمی از بازدهی و سود به دست بیاوریم. اما دیگر این جای داستان را نخوانده ایم که آن قدرتی که بازدهی را برای دارایی سرمایه گذاری شده ما به ارمغان می آورد هم نیاز به گذر زمان دارد. اما چطور این بینش مهم را در راه سرمایه گذاری به دست آوریم؟
مفهوم سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس
سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس به این معنا نیست که پرتفو یا در حقیقت سبد سهام خودرا برای مدت طولانی رها نماییم و سال ها بعد به آن سر بزنیم. مدیریت تعداد سهامی که در اختیار داریم یک الزام است. باید بدانیم که کدام سهام از حد ضرر فراتر رفته و کدام سهام مان درحال رشد است. بینش سرمایه گذاری طولانی مدت به این معنا است که نه پرتفو را رها نماییم و نه اینکه آن قدر حساسیت به خرج دهیم که اخبار و حواشی بر تصمیم ما برای نگه داری از سهام مان تاثیر بگذارند. گفتنی است راهی برای مدیریت هوشمندانه و سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس وجود دارد که افراد می توانند بدون داشتن وقت و اطلاعات کافی با اتکا به تیمی متخصص، مسیر موفقی را در بورس طی کنند. صندوق های سرمایه گذاری سهامی کیان دیجیتال را می توان بعنوان یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس در نظر داشت.
اهداف مالی بلند مدت
تاکید بر سرمایه گذاری طولانی مدت جدا از تمام واقعیت ها و مزایایی که دارد به این علت است که خیلی از اهداف مالی ما نیز از جنس طولانی مدت هستند. یعنی به مدت زمان طولانی برای تحقق بخشیدن به هر کدام نیاز داریم. خرید خانه، سرمایه گذاری برای دوران بازنشستگی، پول جهت راه اندازی کسب وکار خود و ده ها هدف دیگر از این دست نیازمند سرمایه گذاری طولانی مدت است. حال تصور کنید که وقتی سهم شرکت خاصی را می خریم، در حقیقت در سود و زیان آن شرکت سهیم شده ایم و باید منتظر رشد و نمو آن مجموعه باشیم. به همان اندازه که باید برای رسیدن به اهداف مالی بزرگ خود صبور باشیم باید برای شرکتی که سهام آنرا خریده ‎ایم نیز زمان قایل شویم و پیشرفت ها و چالش هایی که در مسیرش قرار دارد را هم در نظر بگیریم. رشد سهام یک شرکت و بررسی و تحلیل عملکرد آن نیز باید قسمتی از برنامه ما در سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس باشد. تمام کوشش های ما در سرمایه گذاری طولانی مدت مانند دانه های زنجیر به یکدیگر متصل هستند. البته در صورت سرمایه گذاری در صندوق سهامی دیگر بار تحلیل از دوش ما برداشته می شود و به عهده متخصصان صندوق است. تجربه نشان میدهد صندوق های معتبر بورسی در بلندمدت عملکرد بهتری حتی در مقایسه با شاخص کل دارند.
نکات مهم در سرمایه گذاری بلند مدت
نکات مهمی که باید در سرمایه گذاری طولانی مدت در بورس در نظر بگیریم این است که اول از همه باید از رفتارهای هیجانی فاصله بگیریم. نباید با کوچک ترین خبری که البته اعتباری در آن وجود ندارد دست به فروش سهام خود بزنیم. بدین سبب نخستین نکته مهم این است که هیجانی تصمیم نگیریم. اگر در صندوق سرمایه گذاری سهامی سرمایه گذاری کردیم پس باید به تیم متخصص حاضر در صندوق اعتماد نماییم و خیال‎ مان از بابت مدیریت سرمایه راحت باشد. واحدهای سرمایه گذاری که در صندوق داریم را برای اهداف کوتاه مدت نفروشیم و اجازه بدهیم با سیاستی که صندوق سرمایه گذاری در نظر گرفته است، سرمایه ما نیز همقدم با آن جلو رود و به میزانی برسد که بتوانیم با بازدهی سرمایه خود به اهداف مالی مان برسیم.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/07/04
19:58:28
5.0 / 5
1233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP