معاون وزیر راه و شهرسازی:

برنامه ساخت یک میلیون مسکن آماده شده است

برنامه ساخت یک میلیون مسکن آماده شده است

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برنامه های اجرایی را درمورد قانون جهش تولید و تأمین مسکن و هدف ساخت سالانه یک میلیون واحد تهیه کرده ایم که در اولین نشست شورایعالی مسکن به ریاست محترم جمهوری و دستگاههای ذی ربط ارائه می نماییم.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بالغ بر ۵۳۴ هزار واحد مسکن ملی درحال راه اندازی داریم و ۴۰ هزار واحد بهره برداری شده است. پروژه های افتتاح شده گاها بدون اتکا به منابع مصوب طرح اقدام ملی پیش رفت. به صورت مثال حدود ۲۰۰۰ واحد بوسیله ی یک تعاونی در شهر سیرجان ساخته شد که از دولت زمین گرفتند و با خرید اوراق، تسهیلات دریافت نمودند.
وی ادامه داد: بخش دیگر، پروژه هایی است که در بافت فرسوه راه اندازی شده که تسهیلات ۹ درصدی این مناطق را استفاده کردند و مابقی منابع از جانب مالکان تأمین شد. این بخش سرفصل جداگانه ای با بانک مسکن دارد که حدود ۴۰ هزار واحد از راه شرکت بازآفرینی عرضه شدند و برای ۲۰ هزار واحد تسهیلات پرداخت شده است. مدل سوم کسانی هستند که زمین گرفتند و بدون دریافت وام ساختند. این گروهها جلوتر از دیگر پروژه ها هستند و در مرحله بهره برداری قرار دارند.
محمودزاده خاطرنشان کرد: برخی پروژه های اقدام ملی به صورت گروههای کوچک به مردم واگذار شده و ما فقط درمورد مدیریت و بحثهای فنی کمک می نماییم. این افراد گاها تسهیلات می گیرند و اگر نیاز نداشته باشند تسهیلات دریافت نمی کنند. همینطور تفاهمنامه ها با دستگاههای دولتی هم شرایط خوبی دارند و جلو می روند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۵۳۴ هزار واحد اقدام ملی در مراحل مخلتف اجرا هستند اظهار داشت: امیدوارم با ابلاغ قانون جهش تولید که به تازگی به تایید نهایی شورای نگهبان رسیده گشایش های بیشتری در حوزه تسهیل گری در موضوعات مسکن ایجاد شود و همزمان با پروژه های نهضت ملی مسکن که جزو تعهدات دولت و طبیعتا وزارت راه و شهرسازی است بزودی شاهد جهش بزرگتری در تولید و عرضه مسکن باشیم.
وی ضمن اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی اظهار نمود: ما برنامه های اجرایی را درمورد قانون جهش تولید و تأمین مسکن تهیه کرده ایم که در شرف نهایی شدن است و در اولین نشست شورایعالی مسکن که به ریاست محترم جمهوری با شرکت سایر دستگاهها و نهادهای ذی ربط در این عرصه تشکیل می شود این برنامه به جمع بندی و تصویب نهایی می رسد. احیانا این جلسه شهریورماه برگزار می گردد.
منبع:

1400/06/22
11:08:53
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP