معاون وزیر شهرسازی خبر داد

اختصاص تخفیف و مشوق دولتی برای طرح مسکن ملی و جهش تولید

اختصاص تخفیف و مشوق دولتی برای طرح مسکن ملی و جهش تولید

به گزارش شاپ معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این که سیاست دولت سیزدهم تولید انبوه و مستمر مسکن می باشد، اظهار داشت: تخفیف ها و مشوق های دولتی شامل طرح های حمایتی مسکن همچون طرح اقدام ملی و جهش تولید می شود.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که قانون جهش تولید و طرح اقدام ملی همگی جزو طرح های حمایتی دولت در حوزه مسکن محسوب شده و در جهت سیاست تولید مستمر مسکن برنامه ریزی و اجرا می شوند، توضیح داد: تمامی طرح های حمایتی مسکن مشمول مشوق ها و تخفیف های دولتی هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در جلسه ای که در مبحث مسکن به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد تاکید بر اجرای طرح جهش تولید مسکن و گسترش آن شد که جزو سیاست های پیش روی وزارت راه و شهرسازی است.
محمودزاده ضمن اشاره به این که دولت هیچ واحد مسکونی را نمی سازد و تنها بسترسازی برای تولید مسکن می کند، خاطرنشان کرد: سیاست بزرگ دولت و وزارت راه و شهرسازی تولید مستمر و انبوه مسکن می باشد. هر امتیازی که دولت بتواند برای مسکن حمایتی مصوب کند به تمامی پروژه ها همچون طرح اقدام ملی و جهش تولید مسکن، تعلق می گیرد. بعنوان نمونه افزایش سقف وام مشمول واحدهای شروع شده و درحال تکمیل خواهد شد و همینطور تخفیف های اعمال شده برای طرح جهش تولید مسکن شامل حال طرح اقدام ملی مسکن هم هست.
وی در پاسخ به این پرسش که میزان بهره برداری از واحدهای مسکونی در سال ۱۳۹۹ و شش ماهه ۱۴۰۰ به چه میزان بوده است؟ اظهار داشت: میزان بهره برداری واحدهای مسکونی سالانه از راه مرکز آمار و بانک مرکزی اعلام می شود و همان آمار ملاک است.
برپایه گزارش وزارت راه و شهرسازی، طرح اقدام ملی مسکن طرحی است که در زمان محمد اسلامی در دو سال و نیم پایانی دولت دوازدهم برنامه ریزی و اجرایی شد که بر مبنای آن طرح، تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در برنامه قرار گرفت. همینطور طرح جهش تولید مسکن همچون طرح های دولت سیزدهم است که با مصوبه مجلس مقرر شده است تا در چهارسال دولت سیزدهم چهار میلیون واحد مسکونی راه اندازی و تحویل متقاضیان واقعی مسکن بشود.
منبع:

1400/06/20
20:59:49
5.0 / 5
946
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP