مدیركل راه و شهرسازی اردبیل:

پروانه ۱۰۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد

پروانه ۱۰۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل صادر شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: پروانه راه اندازی یک هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن با همکاری شهرداری اردبیل صادر گردیده است.محبوب حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن، ساخت واحدهای مسکونی برای پنج هزار متقاضی در شهرهای مختلف استان شروع شده تا بتوانیم با همکاری متقاضیان فرایند راه اندازی را سرعت بدهیم.
وی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد در ۱۱ شهرستان استان اردبیل در مرحله اجراست که عمده این واحدها در پارس آباد، مشگین شهر و خلخال به همت بنیاد مسکن اجرایی و عملیاتی شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: در شهر اردبیل با تلاش پیمانکاران در چهار نقطه شهر سه هزار و ۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام می باشد که باید به فرایند تکمیل آنها سرعت بیشتری بدهیم.
حیدری اضافه کرد: در همه این واحدها با تأمین زمین مجانی تلاش شده تا به قیمت تمام شده این واحدها کمک گردد که اداره کل راه و شهرسازی استان تلاش کرده تا در بهترین نقطه این زمین ها را واگذار تا طرح اقدام ملی مسکن به سرانجام برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: فرایند صدور پروانه و همینطور اسناد مالکیت برای این واحدهای مسکونی در حال انجام می باشد که تابحال به همت شهرداری اردبیل برای یک هزار واحد مسکن در اردبیل پروانه ساخت صادر گردیده است.
حیدری افزود: برای راه اندازی ۵۴۰ واحد تأمین منابع از جانب متقاضیان و بانک شروع شده و پروژه ها در مرحله اسکلت می باشد که امیدواریم تا آخر سال جاری برخی از این واحدها را تحویل دهیم.
وی بیان نمود: ۲۵۰ واحد در اولویت تحویل امسال قرار دارد و مابقی ۳۰۰ واحد هم در اواخر سال ۱۴۰۱ آماده تحویل و بهره برداری خواهند شد.
حیدری به بازدید مسؤلان استانی بخصوص استاندار از این پروژه اشاره نمود و افزود: در این بازدید مقرر شد تا همزمان با اجرای پروژه ها، زیرساخت های لازم هم در این واحدها فراهم گردد که ادارات برق، گاز، مخابرات و آب و فاضلاب در این حوزه همکاریهای نزدیک را خواهند داشت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار نمود: مقرر است با همکاری بانک مسکن تسهیلات اعطایی به این واحدها تا ۲۵۰ میلیون تومان صورت گیرد که مراحل اولیه برای پرداخت این تسهیلات انجام شده و انتظار می رود هر چه سریع تر با پرداختی بانک و آورده متقاضیان ما در تأمین هزینه ها بتوانیم به پیمانکاران کمک کرده و از فرصت استثنایی به وجود آمده در اجرایی شدن این پروژه استفاده نماییم.
وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه تسهیلات بانکی از رقم ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند، اساسا اطلاع رسانی خواهد شد اما انتظار ما از ثبت نام کنندگان این است تا با پرداخت بموقع مبالغ اولیه به تکمیل هر چه سریع تر این پروژه کمک کنند تا گرفتار تورم بیش از اندازه نشویم.

1400/06/15
11:02:04
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: ثبت نام , رنگ , شهرداری , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شاپ SHAAP