معاون وزیر راه خبر داد؛

آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور

آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور

به گزارش شاپ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از وجود بیشتر از ۴ میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور اطلاع داد.به گزارش شاپ به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مورد میزان موجودی فعلی کالاهای اساسی در بنادر کشور عنوان کرد: میزان موجودی فعلی کالاهای اساسی در بنادر، بیشتر از ۴ میلیون تن است که تناژ کلی کالای اساسی که از آغاز سال تابحال از بنادر کشور خارج شده ۱۱٫۴ میلیون تن بوده که نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: کل موجودی در انبارها و در کشتی های درحال تخلیه کنار اسکله و لنگرگاه ۶ میلیون تن است که با ظرفیت نگهداری کالا برابری می کند.
راستاد ضمن اشاره به اهمیت بندر امام خمینی (ره) اظهار داشت: در مرداد ماه سال جاری در مجموع کالای تخلیه شده از کشتی ها در این بندر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده که میانگین روزانه آن ۴۶ هزار و ۷۵۰ تن و میانگین خروج از بنادر با کامیون و ریل هم ۵۲ هزار و ۷۹۹ تن است که خوشبختانه خروجی از ورودی بیشتر بوده است و همینطور میانگین کامیونی که در مردادماه به بنادر وارد شدند روزانه ۲ هزار و ۴۵ دستگاه و میانگین واگن هم ۹۱ واگن بوده است.
وی اضافه کرد: در چند روز ابتدای شهریورماه عملکرد بالایی داشتیم و در مجموع؛ میانگین روزانه تخلیه از کشتی ۴۸ هزار و ۳۲۰ تن و خروج از بندر ۶۳ هزار و ۱۲۴ تن بوده و میانگین روزانه تردد کامیون ۲ هزار ۴۵۳ دستگاه و واگن هم ۹۲ دستگاه محاسبه شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اکنون موجودی کالاهای اساسی به طور عمده در بندر امام خمینی (ره) با بیشتر از ۳٫۲ میلیون تن بوده و مجموع کشتی هایی که درحال تخلیه در بنادر هستند ۱۸ فروند بوده که از این میزان ۱۰ فروند در بندر امام خمینی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: همینطور ۲۴ فروند کشتی هم در لنگرگاه ها (با یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن محموله) در انتظار تخلیه هستند که طبیعی است میزان خروج از بنادر افزایش پیدا کند.


منبع:

1400/06/11
10:34:23
5.0 / 5
1330
تگهای خبر: دستگاه , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان شاپ
شاپ SHAAP