مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید خبر داد

امهال وام بنگاه های صدمه دیده از کرونا در حوزه فرهنگ

امهال وام بنگاه های صدمه دیده از کرونا در حوزه فرهنگ

به گزارش شاپ مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید بر ضرورت حمایت مالی از کارآفرینان برای دریافت سریعتر مجوزها تصریح کرد و ضمن اشاره به اختصاص ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زا به منظور تثبیت و ایجاد شغل، از امهال وام و تسهیلات بعضی از بنگاه ها و کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا در حوزه فرهنگ و هنر تا آخر سال جاری اطلاع داد.به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، اصغر نوراله زاده در هفته دولت با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر بر ضرورت حمایت ملی از کارآفرینان برای دریافت سریعتر مجوزها تصریح کرد.

وی از پرداخت ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان و مشاغل خرد و متوسط اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای هدفگذاری صورت گرفته سال جاری رقمی معادل ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان پرداخت می شود که تابحال ۵۴ هزار طرح از این تسهیلات بهره مند شده و ۷۴ هزار شغل از محل اجرای طرح ها به وجود آمده است.


نورالله زاده درباره ایجاد اشتغال از محل حمایتهای مالی صندوق امسال اظهار داشت: طبق هدفگذاری صورت گرفته تا آخر سال جاری ۳۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود که از این محل، علاوه بر ساماندهی ۱۰۰ هزار فرصت شغلی، زمینه ایجاد مشاغل جدید و تثبیت مشاغل موجود فراهم خواهد شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید که در مراسم تقدیر از کارآفرینان برتر سخن می گفت، افزود: با کمیته ای که در صندوق کارآفرینی امید تشکیل شده ۱۰۰۰ کارآفرین برتر از میان ۵۴ هزار طرح انتخاب شدند که امروز خدمات آنها مورد تقدیر قرار گرفت.

نورالله زاده افزود: با عنایت به مصوبه دولت درمورد کارآفرینان پیشرو، برای کارآفرینانی که پیشرو هستند کارت کارآفرین پیشرو صادر می شود. این کارت مزایایی دارد که به واسطه آن می توانند علاوه بر دسترسی به مسؤلان محلی در فرودگاهها از مسیرهای راحتتر عبور کنند و درصدد هستیم از کارآفرینان پیشرو بعنوان مشاورین معتمد صندوق استفاده نماییم.

وی از ارائه پیشنهادی به وزارت آموزش و پرورش جهت استفاده از کارآفرینان بعنوان مربی مهارتی اطلاع داد و اظهار داشت: این پیشنهاد مورد استقبال واقع شده و بر مبنای آن می توانیم با عنایت به این که نیمی از جمعیت دانش آموزی در مدارس فنی وحرفه ای تحصیل می کنند برای مهارت آموزی آنها از بین کارآفرینان مربی انتخاب نماییم.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید همینطور از امهال وام و تسهیلات بنگاههای حوزه فرهنگ و هنر همچون مراکز گردشگری و سینماها که تحت تأثیر کرونا صدمه دیده اند، اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به شرایط کرونا سال جاری به رشته های حوزه فرهنگ و هنر و کسب و کارهایی نظیر سینماها، رستورانها و مراکز گردشگری که وام دریافت کرده ولی به علت تعطیلات ناشی از انتشار کرونا امکان بازپرداخت وام را نداشتند، مهلت دادیم.

به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، در مراسم تقدیر از کارآفرینان برتر همینطور جواد فروغی، پرستار مدال آور المپیک در رشته تیراندازی مورد تجلیل قرار گرفت.

وی در سخنانی از پیشنهاد صندوق کارآفرینی امید در خصوص راه اندازی یک باشگاه تیراندازی در زادگاه خود استقبال و ابراز امیدواری کرد: از این طریق بتواند زمینه کارآفرینی برای عده ای از کارجویان را فراهم آورد.
1400/06/05
23:12:24
5.0 / 5
1168
تگهای خبر: آسیب , آموزش , خدمات , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شاپ SHAAP