مسکن خبرنگاران اسیر بی انگیزگی مسؤلان

مسکن خبرنگاران اسیر بی انگیزگی مسؤلان

به گزارش شاپ با وجود آنکه فهرست ۱۰ هزار نفره خبرنگاران مشمول طرح اقدام ملی مسکن معطل معرفی هزار نفر از جانب وزارت ارشاد است و قرار بود ۱۷ مرداد اسامی نهایی ارائه شود هنوز این مورد محقق نشده و بنا به قول نمایندگان مجلس، انگیزه و همتی برای این کار وجود ندارد.


به گزارش شاپ به نقل از ایسنا، برنامه ساخت مسکن ملی برای خبرنگاران از حدود یک سال و نیم قبل مطرح بوده اما به شکل لاک پشتی جلو رفت تا این که نهم مردادماه ۱۴۰۰ تفاهمنامه ساخت ۱۰ هزار مسکن در چارچوب این طرح به امضای وزرای راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید. البته بیشتر از ۸۰ هزار نفر برای این طرح ثبت نام کردند که ۵۵ هزار نفر خانه اولی حائز شرایط شناخته شدند اما ظرفیت اولیه برای ۱۰ هزار نفر تعیین شد. از این تعداد هم ۹۰۰۰ نفر معرفی شده که قرار بود تا روز ۱۷ مردادماه سال جاری ۱۰۰۰ نفر دیگر هم معرفی شوند که تا امروز این اتفاق نیفتاده است.
در این خصوص برخی نمایندگان مجلس پیگیری و اعلام نموده اند که وزارت ارشاد تعلل می کند. قرار بود جلسه ای بین اسلامی و صالحی وزرای راه و ارشاد برگزار گردد که هنوز صورت نگرفته است. ۱۵ روز قبل هم طی مکاتبه ای بین نمایندگان مجلس با وزیر فرهنگ درخواست شده تا جلسه در اسرع وقت تشکیل گردد. بنا به قول عباس مقتدایی ـ نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ـ پاسخ داده شده از جانب معاونت امور مطبوعاتی مبین عدم انگیزه برای انجام این کار بود.
مقتدایی اضافه کرد: باردیگر امروز در نامه ای به معاون توسعه مدیریت وزارت ارشاد بعنوان مسئول این کار خواهان برگزاری سریع جلسه شدم. امیدوار بودیم آقای صالحی وزیر ارشاد همچون وزارت راه، انگیزه و همت خویش را در انجام این کار به میدان آورد ولی متاسفانه تا این لحظه اقدامی نشده است. بطور قطع این مورد را از وزیر بعدی فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی به صورت مصرانه پیگیری می کنیم؛ مطالبه ما این است در نخستین روزهای این دو وزارت خانه، تفاهمنامه امضا و عملیاتی شود.
ازاین رو گزارش، مبحث ساخت مسکن برای اصحاب رسانه در چارچوب طرح اقدام ملی از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ عنوان شد تا این که بعد از مدتها انتظار، سرانجام در ۹ مردادماه ۱۴۰۰ تفاهمنامه آن بین مسؤلان وزارت راه و شهرسازی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضا رسید. شواهد امر نشان داده است وزارت راه و شهرسازی اراده و میل بیشتری نسبت به وزارت ارشاد برای تحقق مبحث مسکن خبرنگاران دارد. در حالیکه انتظار بود وزارت ارشاد بعنوان متولی بالادستی اصحاب رسانه تحرک بیشتری برای تأمین مسکن خبرنگاران از خود نشان دهد.
منبع:

1400/06/04
13:13:46
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: ثبت نام , رنگ , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شاپ SHAAP