در گفت و گو با شاپ مطرح شد

گزارش واکسیناسیون کارگران را منتشر کنید

گزارش واکسیناسیون کارگران را منتشر کنید

شاپ: یک فعال حوزه کار با استقبال از راه اندازی پایگاه های واکسیناسیون در شهرک های صنعتی اصرار کرد که این طرح تنها به شهرکهای صنعتی محدود نشود و در تمام کارخانه های دارای نیروی انسانی بالا به اجرا درآید. وی ارائه گزارشی از روند اجرای طرح، عملکرد پایگاههای واکسیناسیون و تعداد کارگرانی که واکسن دریافت کرده اند را خواهان شد.ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، درباره ایجاد پایگاه های واکسیناسیون در شهرکهای صنعتی اظهار نمود: این اقدام را هر چند که دیر شروع شده به فال نیک می گیریم و امیدواریم راه اندازی این پایگاه ها محدود به شهرک های صنعتی تهران نباشد و در سایر استانها نیز عملیاتی شود.

وی که از مجلس ختم یکی از کارگران باز می گشت، اظهار داشت: متاسفانه این کارگر با ۱۲ سال سابقه کار در اثر مبتلاشدن به کرونا فوت کرد و مراسم خاکسپاری یکی دیگر از همکاران وی نیز بتازگی انجام شده است، این مسأله نشان میدهد که بااینکه آماری از جانباختگان کرونا در جامعه کارگری منتشر نمی گردد اما این قشر زحمتکش نیز از تلفات جانی کرونا در امان نیست.

چمنی عدم توجه به جامعه کارگری در بحث واکسناسیون را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: در بحث ایجاد پایگاه های واکسیناسیون در شهرک های صنعتی پیشنهاد می شود این پایگاه ها در شهرکهای صنعتی استانها دایر شود و تشکل های کارگری استانی گزارش روند اجرای طرح و عملکرد پایگاههای واکسیناسیون را در اختیار بگیرند و مشخص شود در کدام شهرکهای صنعتی و برای چه تعداد کارگر تزریق واکسن صورت گرفته است؟

این فعال حوزه کار افزود: هم اکنون تمام شهرها و استانها دارای شهرک صنعتی هستند که می توان پایگاههای واکسیناسیون را در آنها ایجاد کرد ولی بخش عمده ای از کارگران در شهرک های صنعتی کار نمی کنند و کارخانه های بزرگ و بسیاری در کشور وجود دارد که دارای پرسنل و نیروی انسانی زیادی هستند پس باید یک برنامه مشخص و مدون در بحث تزریق واکسن کارگران وجود داشته باشد.

به گفته چمنی، واکسیناسیون رانندگان در تاکسی های اینترنتی انجام شده و جای تعجب است که در جامعه بزرگ کارگری باوجود اعلام آمادگی کارفرمایان کار تزریق واکسن هنوز انجام نگرفته یا با تاخیر شروع شده است.

وی اشاره کرد: کارفرمایان حاضر بودند نه فقط کارگران بلکه خانواده هایشان را هم واکسینه کنند ولی بیشتر آنها در پیگیری امور و هماهنگی با مسئولان مربوطه گرفتار مشکل شده اند.

این مقام مسئول کارگری درباره ارسال فهرست کارگران برای دریافت واکسن کرونا، اشاره کرد: بجای آنکه کارفرمایان فهرست کارگران را به وزارت بهداشت ارائه نمایند یا این که در نوبت تزریق واکسن قرار بگیرند، سازمان تامین اجتماعی می تواند اطلاعات و کد ملی کارگران را به وزارت بهداشت ارسال و به شکل مرحله ای کار واکسیناسیون کارگران انجام گیرد.

به گفته این فعال حوزه کار صفر تا صد اطلاعات کارگران و محل کار آنها در سازمان تامین اجتماعی موجود است بدین سبب اگر بخواهیم کار جهادی انجام دهیم، تامین اجتماعی می تواند فهرست این افراد را به وزارت بهداشت ارائه کند؛ منتها فعل خواستن می خواهد که باید وجود داشته باشد.

منبع:

1400/06/01
09:28:42
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: اینترنت , بهداشت , صنعت , عمل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
شاپ SHAAP